Direnişteki 14 Migros depo işçisi gözaltına alındı

0
88

Çayırova’da çalıştıkları Migros deposundan önce ücretsiz izne çıkarılan ardından Kod 29 ile işten atılan direnişteki işçilere yönelik polis müdahalesinde 14 işçi gözaltına alındı

Kocaeli’nin Çayırova ilçesinde bulunan Migros deposu işçileri salgına karşı alınmayan önlemler ve uzun çalışma koşulları nedeniyle, Depo, Liman, Tersane ve Deniz İşçileri Sendikası’na (DGD-Sen) üye oldu. Sendikaya üye oldukları gerekçesiyle ücretsiz izne çıkarılan işçiler, “Çalışma koşullarının iyileştirilmesi, ücretsiz izinin kalkması, tacizci müdürlerin işten çıkarılması” talepleriyle depo önünde başlattıkları eylemin 52’nci gününde Kod 29 (ahlak ve iyi niyet kurallarına aykırı davranışı) gerekçesiyle işten atıldı.

İşten atılan işçiler Kod 29’a karşı direnişlerinin 60’ıncı gününde depo önünde polisler tarafından gözaltına alındı. 14 işçinin gözaltına alındığı bilgisi sendikanın sosyal medya hesaplarından paylaşıldı. Gözaltına alınanların isimleri ise bildirilmedi.

Direnişimizin 60. gününde Migros depo önünde işçi arkadaşlarımız gözaltına alınırken aynı anda @AnadoluGrubu önünde de özel güvenlik ve polisin saldırısına uğradık.

İşçiye kalkan eller kırılsın!#KadınİşçilerGözaltında pic.twitter.com/a29hM5hoeL

— DGD-SEN (@DGDSEN) March 5, 2021

KOCAELİ

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here