‘Alevilere Eşit Yurttaşlık Hakkı’ Kampanyası çalışmaları Muğla’da devam etti

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

HDP Halklar ve İnançlar Komisyonu Alevi Masası ve heyeti “Alevilere Eşit Yurttaşlık Hakkı” Kampanyası çalışmaları kapsamında Muğla ve ilçelerinde yaptığı ziyaret ve toplantılarda halk tarafından ilgi ile karşılandı.

“Alevilere Eşit Yurttaşlık Hakkı” Kampanyası çalışmaları kapsamında HDP Antalya Milletvekili Kemal Bülbül ve HDP PM üyesi Alevi Masası Eş Sözcüsü Nesimi Aday, Kadın Meclisi üyesi İdil Uğurlu ve HDP Muğla il ve ilçe örgütlerinin de aralarında bulunduğu heyet Muğla’da, Alevi kurumlarını ziyaret etti.

Heyet,3 günlük program kapsamında Muğla Fethiye’de Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Alevi Kültür Derneği, Ortaca‘da Pir Sultan Abdal Cemevi, Marmaris’te Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ve Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı, Menteşe ve Milas’ta Pir Sultan Abdal Kültür Dernekleri, Kumköy’de köylülerle bir araya geldikten sonra Güllük Alevi Kültür Derneği ve Bodrum’da Alevi Bektaşi Kültür Derneği ziyaret edip, TMMOB’un Adalet Nöbeti’ne destek verdi. Köyceğiz’de ise Alevi kurum temsilcileriyle kahvaltıda bir araya geldi.

HDP Halklar ve İnançlar Komisyonu Alevi Masası ve heyetin Muğla ve ilçelerinde yaptığı ziyaret ve toplantılar halk tarafından ilgi ile karşılandı.

PİRHA/MUĞLA

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR