Bağcılar Cemevi Başkanı Koç’tan Paskalya Bayramı mesajı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Bağcılar Cemevi Başkanı Zeynel Abidin, Hristiyanların Paskalya Bayramı’nı ilişkin  paylaştığı mesajda dayanışmaya vurgusu yaparak, Paskalya’nın tüm insanlığa barış ve sağlık getirmesini diledi.

Paskalya, Hristiyanlıktaki en eski ve en önemli bayram. İsa’nın çarmıha gerildikten sonra 3. günde dirilişi kutlanıyor.  , Paskalya dönemi yaklaşık olarak mart sonundan nisan sonuna kadar olan dönemi kapsıyor.

 Bağcılar Cemevi Başkanı Zeynel Abidin Koç, Paskalya Bayramı’na dair kutlama mesajı paylaştı. Koç, mesajında, “Paskalya Yortusu’nun, umudun ve dayanışmanın dirilişine vesile olmasını dileriz. Tüm halkların kendi kimliklerini özgürce yaşayabildiği bir dünyayı var etme umudu ve kararlılığıyla Hıristiyan aleminin Paskalya bayramını kutlarız” diye belirtti.

“PASKALYA, UMUDA VE BARIŞA VESİLE OLSUN”

Koç, yeryüzündeki tüm milletlerin ve farklı inançlara mensup olan tüm toplulukların özel günleri olduğunu hatırlatarak, bu toplulukların görmezlikten gelinemeyeceği dile getirdi.

Koç, şöyle devam etti:

“Bu özel günleri bu özel anları, tüm insan oğlunun bin yıldır özledikleri, özlemini çektikleri, sonsuz mutluluk ve huzuru bulmayı, bilhassa ona ulaşmayı diledikleri zamanlardır. Bu zamanların oluşumu, şüphesiz yersiz ve sebepsiz değildir. Şerefli ve keremli bir varlık olarak yüce Tanrı’nın ışıktan yarattığı, meleklerine secde ettirdiği insanın, insanlığını hatırlaması gereken en kutsal, en bereketli günler olarak değerlendirilmelidir. Sağlığımız ve daha pek çok zorlukla sınandığımız bugün, Hristiyan canların kutladığı Paskalya Bayramı’dır. Paskalya Yortusu’nun, umudun ve dayanışmanın dirilişine vesile olmasını dileriz. Tüm halkların kendi kimliklerini özgürce yaşayabildiği bir dünyayı var etme umudu ve kararlılığıyla Hristiyan aleminin Paskalya bayramını kutlarız.”

PİRHA/ İSTANBUL

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR