CHP heyetinden, PSAKD yönetimine ziyaret

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

CHP Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın da aralarında olduğu CHP heyeti, PSAKD Genel Başkanı Cuma Erçe ve yönetim kuruluna nezaket ziyaretinde bulundu. PSAKD yöneticilerine yeni görevlerinde başarılar dileyen CHP heyeti, PSAKD’nin demokrasi mücadelesindeki yerine vurgu yaparak, CHP İstanbul mitingine çağrı yaptı. 

CHP Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka ve Kadın Kolları MYK üyeleri ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Cengin Gökçel ve Milletvekili Ali Mahir Başarır, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Genel Başkanı Cuma Erçe ve derneğin yönetim kurulu üyelerini ziyaret edip başarılar dilediler.

PSAKD yöneticilerine yeni görevlerinde başarılar dileyen CHP heyeti, PSAKD’nin demokrasi mücadelesindeki yerine vurgu yapıldı, bugüne kadar yapmış olduğu eylem ve etkinlikler konuşuldu.

PSAKD Genel Başkanı Cuma Erçe, görüşmede ülkede yaşanan hukuksuzluklar ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na verilen hapis cezasının Yargıtay tarafından onanmasının kabul edilemeyeceğini ifade etti.

21 Mayıs’ta yapılacak CHP İstanbul mitingine katılım çağrısının yapıldığı ziyarette, Cuma Erçe, “yıllardır sokaklarda haykırılan, talep edilen meselelerin bugün daha anlaşılır hale geldiğini, zorunlu din dersinin sadece Alevilerin sorunu olmadığını, eğitimin dinselleştirildiğini vurguladı. Erçe, PSAKD’nin hem Canan Kaftancıoğlu, hem de Aysel Doğan’ın cenazesine yapılan polis müdahalesine aynı derecede tepki gösterdiklerini ekledi.

CHP heyeti de PSAKD’nin önemine vurgu yaptılar, yapılacak seçimde birlik için çağrı yaptılar.

(HABER MERKEZİ)

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR