Çorum Cemevi’nde toplanan kitle meydana doğru yürüyor

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Dün Sivas Katliamın’nda yaşamını yitirenleri anmak için Sivas’ta adalet arayışında bulunan Alevi toplumu bugün de Çorum katliamında yaşamını yitirenleri anmak için Çorum’da bir araya geldi. Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Çorum Şubesi önünde biriken kitle basın açıklamasının olacağı alana doğru yürüyor.

Çorum Katliamı’nda yaşamını yitirenleri anmak için farklı illerden Çorum’a gelen Aleviler Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Çorum Şubesi’nde toplanmaya başladı. Anma programı kapsamında Çorum Emek ve Demokrasi Güçleri cemevinden meydana doğru yürüyüş gerçekleştiriyor.

Anmaya CHP Milletvekili Orhan Sarıbal, HDP Milletvekili Zeynel, AABK Kurucu Başkanı Turgut Öker’in yanı sıra çok sayıda yurttaş katılıyor.

Yürüyüşte sık sık, ‘Susma sustukça sıra sana gelecek’, ‘Birleşe birleşe kazanacağız’, ‘Faşizme karşı omuz omuza’, ‘Çorum’un hesabını soracağız’, ‘İnsanlık onuru işkenceyi yenecek’ sloganları atılıyor.

Yürüyüş Çorum Kadeş meydanında basın açıklaması ile son bulacak. Taleplerinin Çorum katliam davasının yeniden açılması ve gerçek sorumluların ortaya çıkarılması olan emek ve demokrasi güçleri Çorum meydanına anıt dikilmesi isteniyor.

PİRHA/ÇORUM

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR