Fırat, Meclis’te konuştu: Hızır insanlığın adil, eşit ve özgürce yaşamasının çağrısıdır-

PİRHA – Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi DEM Parti İstanbul Milletvekili Celal Fırat, Meclis Genel Kurulu’nda söz alarak “Hızır insanlığın adil, eşit ve özgürce yaşamasının çağrısıdır. Hızır’a en çok ihtiyaç duydumuz zamanlardan geçiyoruz” dedi.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi DEM Parti İstanbul Milletvekili Celal Fırat, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada Alevilerin her yıl Ocak ayı sonundan başlayıp Şubat ayı sonuna kadar Hızır Orucu tuttuklarını söyleyerek “İçinde bulunduğumuz Hızır ayı vesilesiyle canlarımızın tuttukları oruçların Hakk katında kabul olmasını diliyorum” dedi.

“HIZIR’A EN ÇOK İHTİYAÇ DUYDUĞUMUZ ZAMANLARDAN GEÇİYORUZ”

Fırat, 6 Şubat depremlerinin birinci yılında depremzedelerin hala sıkıntılar yaşadıklarına da değinerek şunları kaydetti:

“Hızır insanlığın adil, eşit ve özgürce yaşamasının çağrısıdır. Hızır’a en çok ihtiyaç duydumuz zamanlardan geçiyoruz. Deprem dolayısıyla insanlarımızın yaşadıkları sıkıntılar, ülkenin içinde bulunduğu yoksulluk ve ekonomik sorunlar, iktidarın insanları ötekileştiren söylemleri bunların başında geliyor. Bütün bunların son bulması umuduyla Hızır darda ve zorda olan canlarımızın yardımcısı olsun.”

PİRHA/ANKARA

EN SON EKLENENLER