İngiltere’de Enfield Belediyesi, Alevilerin kullanımına mezar yeri tahsis etti

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Britanya Alevi Federasyonu’nun başvurusuyla Kuzey Londra’da bulunan Enfield Belediyesi, Alevilerin kullanımına ait mezar yeri tahsis etti. 

Kuzey Londra’da bulunan Enfield Belediyesi, Alevilerin kullanımına ait mezar yeri tahsis etti. İngiltere Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi, Britanya Alevi Federasyonu’nun uzun süredir yaptı başvurular sonucu böyle bir kararın çıktığını duyururken, şu ifadelere yer verdi:

“Uzun zamandır yapılan başvurular ve görüşmelerin sonucunda bu hizmetin başarılı şekilde sonuçlanması önemli bir ihtiyacı karşılayacak. Belediye içinde siyasi faaliyetlerde bulunan toplum üyelerimize, federasyonumuzun, İAKM ve Cemevimizin ve Enfield Alevi Kültür Merkezimizin yöneticilerine bu önemli ve tarihi girişimleri ve hizmetleri için teşekkür ederiz. Bugün belediye görevlileri ve kurum yöneticilerimizin mezarlıkta yaptığı görüşme sonucu tüm anlaşmalar sonuçlandı ve iki hafta içinde toplumumuzun kullanımına hazır olacak.

Alevi inancımızda Hakk’a yürüyen canlarımızın sıralanması ve mekanının kalıcı olmasının çok önemli olduğu, geleneksel mezar yapısı özellikleri ve yakın mesafede olması gibi hassasiyetlerin bilinciyle yapılan bu anlaşma tüm Alevi toplumumuzun hizmetine sunulacak. Hertford Road Mezarlığı(Enfield Koleji yanı). Hertford Rd. EN3 5AX.”
PİRHA / İNGİLTERE
- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR