Maraş’ın Çiğli Köyü’nde depremde yaşamını yitirenler için anıt mezar yapıldı-

PİRHA- 6 Şubat depremlerinin merkezi olan Maraş’a bağlı Çiğli Köyü’nde, depremde yaşamını yitirenler anılarak, köy merkezine anıt mezar yapıldı. Her yıl bu anıt mezarın önünde bir araya gelerek kaybettikleri yakınlarını anacaklarını belirten Çiğli köyü sakinleri,  yetkililerden gereken önlemleri almalarını talep ettiler.

Maraş merkezli depremlerin birinci yıldönümünde Maraş’ın Çiğli köyünde bir araya gelen yurttaşlar yaşamını yitirenleri anarak, depremde benzer felaketlerin yaşanmaması için önlem alınması çağrısında bulundular.

Acılarının hala taze olduğunu ifade eden köylüler, “Deprem değil ihmal öldürür” sloganıyla yetkililere çağrıda bulundular. Dünya genelinde birçok yerde art arda yaşanan depremlere dikkat çeken köylüler, önlemlerin alınması gerektiğini vurguladılar.

Kaybettikleri canları anmak ve  felaketlerin bir daha yaşanmaması için önlem almak adına böyle bir anma düzenlediklerini kaydeden Çiğli halkı, ayrıca depremde yaşamını yitirenlere dair anıt mezar yaptı.

Her yıl bu anıt mezarın önünde bir araya gelerek kaybettikleri yakınlarını anacaklarını belirten Çiğli köyü sakinleri,  yetkililerden gereken önlemleri almalarını talep ettiler.

(Kaynak: Alevinet)

EN SON EKLENENLER