Mat: Devlet, AKP-MHP kuşatması ancak birlikteliğimiz ile püskürtülebilir

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

 ‘Cumhuriyetin İkinci Yüz Yılı İçin Aleviler Bugünü ve Geleceği Tartışıyor’ çalıştayını değerlendiren AABK Eşit Başkanı Hüseyin Mat, “Her bir araya geliş, buluşma, kucaklaşma ve muhabbet etmek değerlidir. Resmi ideolojinin en çok rahatsız olacağı tam da budur” dedi.

7 Alevi çatı kurumu olan Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF), Alevi Dernekleri Federasyonu (ADFE), Alevi Vakıfları Federasyonu (AVF), Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu (AABK), Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı (HBVAKV), Alevi Kültür Dernekleri (AKD), Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nin (PSAKD) organize ettiği “Cumhuriyetin İkinci Yüzyılı İçin Aleviler Bugünü ve Geleceği Tartışıyor” çalıştayı 17-18 Eylül tarihlerinde Hacıbektaş’ta Kemal Kılıçdaroğlu Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Sosyal medya hesabından çalıştayı değerlendiren Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu (AABK) Eşit Başkanı Hüseyin Mat, tüm eksiklere rağmen Alevilerin birlikteliğinin değerli olduğunu belirterek, “Devlet ve AKP/MHP iktidarının sosyal, kültürel, siyasi, teolojik kuşatması ancak bu şekilde püskürtülebilir” diye belirtti.

“ÇALIŞTAY DEĞERLİYDİ”

AABK Eşit Genel Başkanı Hüseyin Mat’ın mesajı şöyle:

“Alevileri ayrıştıran değil, birleştiren, kutuplaştıran değil kucaklaştıran, demokratik mücadelede buluşturan, akıl ve vicdanı ortaklaştıran, ortak hedeflerde kenetleyen her bir araya geliş, buluşma, kucaklaşma ve muhabbet etmek değerlidir. Yanlışları doğruya, eksiklikleri tama varılmasında sürece sahip çıkılmalı ve desteklenmelidir. Daha da güçlenmesine ve devamlılığına katkı sunulmalıdır. Resmi ideolojinin en çok rahatsız olacağı tam da budur. Devlet ve AKP/MHP iktidarının sosyal, kültürel, siyasi, teolojik kuşatması ancak bu şekilde püskürtülebilir. Bu bağlamda hafta sonu Hünkarımızın huzurunda Serçesmemizde Aleviler ve Alevi kurumlarının bir araya gelmesine katkı sunan ve destek veren her Can’a yürekten teşekkür ediyorum. Birliğimiz daim, mücadelemiz ortak olsun. Bozatlı Hızır yardımcımız ve klavuzumuz olsun.”

PİRHA/İSTANBUL

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR