KON-MED’den tecride karşı: Kanıksamayın

KON-MED yaptığı açıklama ile PKK Lideri Abdullah Öcalan’dan acil bir şekilde haber alınması gerektiğini belirterek, tecride karşı seferberlik çağrısı yaptı

Ağır tecrit koşulları altında tutulan PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın sağlık durumuna yönelik endişeler sürüyor. Almanya’daki Kürdistanlı Toplumlar Konfederasyonu (KON-MED) da PKK Lideri Abdullah Öcalan’dan 28 aydır haber alınamama haline ilişkin yazılı açıklama yaptı.

KON-MED Eşbaşkanları Ruken Akça ve Kerem Gök tarafından yapılan açıklamada, yapılan tecride dikkat çekildi. Açıklamada, İmralı Cezaevi idaresi tarafından Abdullah Öcalan’a isimsiz tehdit mektupları verilmesine değinilerek, bu durumun İmralı’da yaşanan durumun vahim olduğunu ve acilen Abdullah Öcalan üzerindeki tehlikenin açıklığa çıkarılması gerektiği belirtildi.

Tecridin Türkiye, Kurdistan ve Ortadoğu’ya kadar genişletildiği vurgulanan açıklamada, İmralı’dan hiçbir alınamadığı vurgulanarak, “Hiçbir bilgi sahibi olamayışımız mevcut sahiplenmemizin yetersiz olduğu gerçeğini ortaya koymaktadır. Bu nedenle tüm halkımızı acilen ve süreklilik biçiminde olacak değişik eylem ve etkinliklerle sürece müdahale etmeye ve kanıksamamaya çağırıyoruz.” denildi.

DIŞ HABERLER

#KONMEDden #tecride #karşı #Kanıksamayın

EN SON EKLENENLER