Yekgirtu Başkanı Soylu ile görüştü

Yekgirtuya İslami ya Kürdistan Başkanı Selahaddin Muhammed Bahadin, Türkiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştü

Selahaddin Muhammed Bahadin’in İletişim Ofisi yaptığı bir açıklamayla Yekgirtuya İslami ya Kürdistan Partisi (Kürdistan İslami Birlik) Başkanı Selahaddin Muhammed Bahadin’in Türkiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştüğünü duyurdu.

Soylu’nun özel ofisinde gerçekleştirilen görüşmenin bir saatten fazla sürdüğü belirtildi. Açıklamada, Selahaddin Muhammed Bahadin’in Soylu’dan Mêrdin’de 5 kişinin katledildiği olayı ciddi şekilde araştırmasını istediği bildirildi.

Görüşmeyle ilgili RojNews, Yekgirtuya İslami ya Kürdistan yetkililerine ulaşmak istedi ancak parti bu konuda bir açıklama yapmak istemedi.

19 Ocak gecesi saat 00.30 sıralarında Mêrdin’e gitmekte olan Irak plakalı bir araca dönük gerçekleştirilen silahlı saldırı sonucu araçta bulunan 5 kişiden Hindirin Abdullah Salih (39), Wahida Haydar Casim (63) ve Abdullah Saleh Mustafa (69) olay yerinde, hastaneye kaldırılan Çimen Şahin Halid (75) ve ardından Elazığ’a sevk edilen Ahmed Celaleddin İbrahim (45) de tedavi gördükleri hastanede yaşamını yitirmişti. Her 5 yurttaş da Duhok nüfusuna kayıtlıydı. HPG Basın İrtibat Merkezi olayla ilgili yaptığı açıklamada ‘planlı bir kontra faaliyet’ olduğunu ifade etmişti.

Kaynak: RojNews

#Yekgirtu #Başkanı #Soylu #ile #görüştü

EN SON EKLENENLER