1 Mart’ta Silivri Cezaevi’ne yürüyüş düzenlenecek

Post date:

Author:

Category:

 Adana’da bir araya gelen TAYAD’lı aileler, tek tip kıyafet uygulamasına karşı cezaevlerini yalnız bırakmayacaklarını belirtti. Aileler, ayrıca 1 Mart’ta Silivri Cezaevi’ne gerçekleştirilecek yürüyüşe de destek vereceklerini aktardı.

Tutuklu Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (TAYAD), tek tip kıyafet uygulamasına ilişkin Eğitim Sen Adana Şubesi’nde tutuklu aileleriyle bir araya geldi. “Suçlu değiliz devrimciyiz. Tek tip elbise giymeyeceğiz” pankartının asıldığı buluşmaya, çok sayıda kişi katıldı. Aileler, tutukluların cezaevlerindeki direnişlerine destek vereceklerini belirterek, alanlardan ayrılmayacaklarını aktardı.
TAYAD’lı aileler adına konuşan Zeynel Danacı, Türkiye cezaevlerinde yaşanan direnişleri hatırlatarak, “19 Aralık Cezaevi Katliamı’ndan daha büyük bir saldırı olacaktır. Tutsaklar içeride direnecek. Bizde dışarıda direneceğiz. Ne gerekiyorsa yapacağız. Her gün alanlarda olacağız” dedi.
SİLİVRİ CEZAEVİ’NE YÜRÜYÜŞ
Danacı, Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan Gökhan Keskin’in ailesinin hak ihlalleri ve tek tip kıyafet uygulamasına karşı 1 Mart’ta İstanbul Taksim’den cezaevine bir yürüyüş düzenleyeceğini TAYAD’lı aileler olarak da destek vereceklerini söyledi.
- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR