3 eş genel başkan, 11 vekil, 83 belediye eşbaşkanı cezaevinde oy kullandı

Post date:

Author:

Category:

Türkiye’nin geleceğinin belirleneceği referandumda HDP ve DBP eş genel başkanları, 11 milletvekili ve 83 belediye eşbaşkanı oylarını cezaevlerinde kullandı.

Türkiye’nin geleceğini belirleyecek referandumda Kürt siyasetinin temsilcileri cezaevlerinde oy kullandı. HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, 11 HDP’li milletvekili ve 83 belediye eşbaşkanı bulundukları cezaevinde oy kullandı.

4 Kasım 2016 günü gözaltına alınıp tutuklanan Demirtaş, Edirne F Tipi Kapalı Cezaevinde, Eş genel başkanı Yüksekdağ ise Kandıra F Tipi Kapalı Cezaevi’nde oy kullandı. Yine tutuklu HDP’li milletvekilleri Çağlar Demirel, Gülser Yıldırım ve Besime Konca, Kocaeli 1 Nolu F Tipi Kapalı Cezaevi’nde, Nursel Aydoğan, Meral Danış Beştaş, Selma Irmak, Nihat Akdoğan ve Ayhan Bilgen, Silivri 9 Nolu Kapalı Cezaevi’nde, Abdullah Zeydan Edirne F Tipi Cezaevi’nde ve Ferhat Encu ve İdris Baluken de Kandıra F Tipi Kapalı Cezaevi’nde oylarını kullandı.

HDP’li milletvekillerinin yanı sıra yerlerine kayyum atanan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Gültan Kışanak, Fırat Anlı’nın da aralarında bulunduğu 83 belediye eş başkanı cezaevinde oy kullandı.

Tutuklu Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Genel Başkanı Sebahat Tuncel Silivri’de ve KHK ile kapatılan Kongreya Jinên Azad (KJA) Sözcüsü Ayla Akat Ata da Kandıra’da oy kullandı.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR