Adalet Yürüyüşü yolunda mermi bulundu

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

 Adalet Yürüyüşü’nün 14’üncü gününe sabah “Provokasyonlara karşı hazırlıklıyız” sözleriyle start veren CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun yürüdüğü yolda mermi bulundu.

Adalet Yürüyüşü’nde provokatif saldırılar devam ediyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı Adalet Yürüyüşü’nün 14’üncü gününde yürüyüş yolunda mermi bulundu. Kısa süreli paniğe neden olan ve çevresi polis ekipleri tarafından güvenlik çemberine alınan mermi incelenmek üzere Düzce İl Emniyet Müdürlüğüne bağlık ekiplerce alındı. Daha sonra yürüyüş korteji yoluna devam etti.

Yürüyüşün startını “İstanbul’a kadar gülerek, eğlenerek yolumuza devam edeceğiz. Hiç kimse buna engel olmasın. Provokasyonlara karşı hazırlıklıyız” açıklamasıyla veren Kılıçdaroğlu, yürüyüşün ilk etabı olan öğleden önceki kısmında Düzce kent merkezini geçti.

Yürüyüş boyunca anons otobüsünden sık sık provokasyonlara gelinmemesi konusunda uyarılar yapıldı.

Yürüyüşün ilk etabında Kılıçdaroğlu’na Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ve yaklaşık 500 Demokrat Partili, Sosyalist Enternasyonal Genel Sekreteri Luis Ayala, ÖDP Başkanlar Kurulu Üyesi Alper Taş ve Birleşik Haziran Hareketi heyeti eşlik etti.

Bugünkü yürüyüşe ilk mola Küçük Melen yanında bulunan Konsopa Otel önünde verildi. Molanın ardından Adalet Yürüyüşü’nün ikinci etabı başladı.

Bugünkü yürüyüşün ikinci etabında Ankara istikametine giden bir sürücü aracından inerek Kılıçdaroğlu’nun üstüne yürümek istedi. Polisler tarafından zorlukla sakinleştirilen vatandaş aracına bindirilerek yürüyüşçüler güzergahtan ayrılana kadar gözetim altında tutuldu.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR