Adalet Yürüyüşü’nde son viraj: Maltepe Cezaevi’ne 65 kilometre kaldı

Post date:

Author:

Category:

20 gündür aralıksız bir şekilde adalet talebi ile Ankara’dan İstanbul’a yürüyen Adalet yürüyüşçülerine destek her geçen gün artarken, Maltepe Cezaevi’ne son 65 kilometre yol kaldı.

Ankara’dan İstanbul’a devam eden Adalet Yürüyüşü, 20’nci gününde Körfez ilçesi girişinde son buldu. Yahyakaptan ilçesinde sabah saatlerinde yürüyüşe geçen on binler, öğlen Derince’de verdikleri aranın ardından Körfez ilçesine doğru yola çıktı. Sık sık provokasyon girişimlerinin yaşandığı yürüyüş sırasında her geçen dakika kitlenin artması dikkat çekti. Oyuncu, yazar ve sanatçılarında destek verdiği yürüyüşte renkli görüntüler de oluştu.

Yolda bir çocuk ise Kılıçdaroğlu’na üzerinde “Adalet” yazan çiçek verdi. Evlerinin camlarına ve yürüyüş güzergahına çıkan yurttaşlar da yürüyüşe zafer işaretleri ve sloganlarla destek verdi.

Yola çıkan bazı yurttaşlar da yürüyüşe tepki göstererek, Erdoğan posterleri açtı. Provokasyonlar karşısında yürüyüşçüler bir kez daha alkış ve sloganlara başvurdu. Yolda yürüyüşçülere hakaret eden bir kişi ise polislerce gözaltına alındı.

Körfez ilçesi girişinde bu gece konaklayan adalet yürüyüşçüleri, yarın saat 08.00’de yürüyüşe kaldıkları yerden devam edecek.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR