AGİT’ten Erdoğan’a: Biz buraya Türk yetkililerin talebi üzerine geldik

Post date:

Author:

Category:

AGİT heyetinden Tana de Zulueta, YSK’ye yaptığı ziyaretin ardından konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tepkisine ilişkin Zulueta, “Türk yetkililerin daveti üzerine geldik buna ilişkin bir yorumumuz yok” dedi.

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Sınırlı Referandum Gözlem Heyeti Başkanı Tana de Zulueta ve beraberindekiler, referandumda “mühürsüz zarf ve pusulaların geçerli sayılması”na dair tartışmalı bir karara imza atan Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) geldi. Zulueta, ziyaret sonrası açıklama yaptı. “Nezaket ziyaretinde bulunduk” diyen Tana, “Raporumuzu zaten paylaştık” dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın AGİT raporuna tepkisine ilişkin de Zulueta, “Biz buraya Türk yetkililerin daveti üzerine geldik buna ilişkin bir yorumumuz yok” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda halka seslenen Erdoğan, AGİT’in referandumla ilgili yayınladığı rapora, “Önce haddinizi bilin. Sizin hazırlayacağınız siyasi içerikli raporları biz ne görürüz, ne duyarız, ne biliriz. Biz yolumuza devam ederiz” tepkisinde bulunmuştu.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR