AKD Başkanı Demir: Muhittin Yıldız derhal istifa etmelidir

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

AKD’nin ABF’den ayrılma tartışmaları sürerken, AKD Genel Başkanı Doğan Demir’den yeni bir açıklama geldi. Doğan Demir ABF Genel Başkanı Muhuttin Yıldız’ın istifa etmesini talep etti.

Alevi Kültür Dernekleri Genel Merkez Yönetim Kurulu, yazılı bir açıklamayla ABF’de görev alan yönetim, denetleme, disiplin kurulu asil ve yedek üyelerinin görevlerinden istifa etmelerine karar verdiklerini bildirmişti. Bunun üzerine ABF Genel Başkanı Muhittin Yıldız’da Pirha’ya yaptığı açıklamada bu girişimin AKP’nin bir operasyonu olduğunu savunmuştu. AKD Genel Başkanı Doğan Demir’de ABF Başkanı Yıldız’ın bu değerlendirmelerine karşı yazılı açıklama yayınladı.

Demir yayınladığı yazılı açıklamada, AKD’nin istafa çağırısını AKP’nin bir operasyonu olduğunu değerlendiren Yıldız’a “Ancak Muhittin Yıldız AKD olarak ne yapmak istediğimizi anlamadan Pir Haber Ajansına seviyesi düşük ve maksadım aşan bir demeç vererek genel merkez yönetim kurulumuzun aldığı kararı ‘Bir AKP operasyonuyla karşı karşıya’, “AKD, olmazsa olmaz bir bileşenidir ve lokomorifidi, gerçetini çizleyeıneden hızını alamamış şalısımı hedef alarak “Doğan Demir Alevi kurunılannı yetit anlayışına teslim ermek istiyor. Ilu bir AKP operasyondur. Dostum tlediği Davutoğlu’dan sonra şimdi de Süleyman Soylu ile bu süreci yürütüyor. Alevi toplumunu ve büyük bedeller ödeyerek oluştunlukları kurumları bu kişinin anlayışına teslim etmeyeceği’ Şeklinde Alevi edep erkanına uymayacak şekilde beni işbirlikçi ilan edip bana iftira atarak, ahlaksız bir tutumla, sadece kendi koltuğuna korumak için sağa sola saldıran bir tutum içine girmiştir” şeklinde cevap verdi.

“MUHİTTİN YILDIZ DERHAL ISTIFA ETMELİDİR”

ABF Başkanı Muhittin Yıldız’ın istafa etmesini gerektiğini savunan Doğan Demir, “Muhittin Yıldız, bu yalan ve iftiralarını belgeleriyle ortaya çıkıp ispat etmek zorundadır .Aksi halde kamuoyundan, Alevi hareketinden ve en başta benden özür dilemesi ve bataklığa soktuğu ve yanıltıcı bilgilerle işgal ettiği ABF genel başkanlığından derhal istifa etmek zorundadır. Siz değerli kurum yöneticiler ve birleşenlere bu nifak tohumlarına ve bu alçak zihniyete dur demek zorundasınız. Yıllardır bedel ödeyerek bu güne getirdiğimiz ABF kurumunu kendi haline bırakacak degiliz” dedi.

“EN KISA SÜREDE ABF’DE YENİ YÖNETİM OLUŞACAK”

ABF’de kısa süre içerisinde olağanüstü kongre yapılacağını ileri süren Demir, ” PSAKD Genel Başkanı sayın Gani Kaplan ve ben yeni oluşacak ABF yönetiminde görev alarak son bir yılını dönüşümlü genel başkanlık yaparak tamamlayabileceğimize ,ayrıca bileşen derneklerimizin başkanlarının da içinde olacağı bir yönetimle daha güçlü bir ABF’ye Alevi hareketini yeniden canlandırabileceğimizi düşünüyorum. Ayrıca ABF’nin içinde bulunduğu mali çöküntü ve açmanın da güçlü ve kararlı bir yönetim anlayışımızla çözülebileceğini bu noktada üzerimize düşen her türlü katkıyı sunacağımızda bilmenizi istiyorum.” şeklinde konuşarak açıklamasını sonlandırdı.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR