Alevi Bektaşi Federasyonu: Adalet Yürüyüşü’nü destekliyoruz

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF), CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı, Adalet Yürüyüşü’nü desteklediğini bildirdi. Yazılı bir açıklama yapan ABF, “Geçte olsa, altı doldurulmamış da olsa Kılıçdaroğlu’nun başlattığı, Adalet yürüyüşünü destekliyoruz. CHP’ye çağrımızdır. Yeni bir demokratik muhalefet mümkündür. Adalet, özgürlük, eşitlik şiarı ile yeni bir politika belirlemeli ve iktidarı hedeflemelidir” denildi.

Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF), CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı, Adalet Yürüyüşü’nü desteklediklerini açıkladı.

“Direnmek Haktır” başlığıyla yazılı bir açıklama yapan ABF, “Geçte olsa, altı doldurulmamış da olsa CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı, Adalet yürüyüşünü destekliyoruz. CHP’ye çağrımızdır. Yeni bir demokratik muhalefet mümkündür. Başta Aleviler, Kürtler, Liberaller, vicdan sahibi dindarlar olmak üzere AKP’den zarar gören tüm kesimlere bu yürüyüşe çağrı yapmalı. Adalet, özgürlük, eşitlik şiarı ile yeni bir politika belirleyerek iktidarı hedeflemelidir” ifadelerini dile getirdi.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“16 Nisan’dan sonra devlet tek adam ve sarayın kuşatması altında otoriter ve tekçi anlayışla ülkeyi yeniden şekillendiriliyor. TBMM devre dışı bırakılmış, hatta ve hatta AKP de devre dışıdır. Saray ve saray etrafında toplanmış kesimler KHK’lerle ülkeyi idare etmekte, her ferman kanun yerine geçmektedir. Kuvvetler bir adamda toplanmaktadır. AKP artık çözüm gücü değil, sorunların kaynağı olmuştur. Bu sorunu çözecek olan halkın kendisidir. Bu nedenle, geçte olsa, altı doldurulmamış da olsa CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı, Adalet Yürüyüşü’nü destekliyoruz.  

Pirha

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR