Ankara Kadın Platformu’ndan HDP’ye ziyaret

Post date:

Author:

Category:

Ankara Kadın Platformu, HDP’ye yönelik saldırılara karşı HDP Genel Merkezine dayanışma ziyareti gerçekleştirdi.
Platform üyelerini; HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Kadın Meclisi Sözcüsü Ayşe Acar Başaran, Parti Sözcüsü Ebru Günay ile kadın milletvekilleri ve Kadın Koordinasyon üyeleri karşıladı.
Görüşmede, kadın dayanışmasının önemine vurgu yapılarak, dayanışmanın büyütülmesi gerektiği dile getirildi.

UÇER: FAŞİZMİ KADINLAR BİTİRİR

Ankara Kadın Platformu’ndan Buse Uçer, faşizmin arttığı böylesi bir dönemde saldırıların şaşırtmadığını belirterek, “Kadın düşmanı politikalar herkesi etkiliyor. Gücümüzü birbirimizden alıyoruz. Böylesi süreçlerde birbirimize tutunarak ayakta kalıyoruz. Faşizmi bitirecek olan yine biz kadınlarız” diyerek, HDP’li kadınların yanında olduklarını söyledi.

GENÇTANIR: AKP-MHP SUÇ ÖRGÜTÜ

Ankara Kadın Platformu’ndan Aysun Gençtanır da, AKP’nin pandemi sürecinde her şeyi fırsata çevirdiğini belirterek, “İstanbul Sözleşmesi’ne saldırdılar. Bu saldırı, doğrudan rejimle alakalıdır. Polisi ve yargısıyla devlet bir suç örgütü haline gelmiştir. Bizler bunu her eylemde dile getiriyoruz. Bizim yaşamlarımızı gasp etmek aynı zamanda memleketin gaspı anlamına gelmekte. Bizler de bu saldırılara karşı kadın dayanışmasını işletmeye çalışıyoruz. HDP’li kadınlara yapılan saldırı da kendi tabanını konsolide etme çabasıdır” dedi.

BAŞARAN: DAYANIŞMA GÜÇ VERİYOR

HDP Kadın Meclisi Sözcüsü Ayşe Acar Başaran da HDP’ye yapılan saldırının kadın mücadelesine yapıldığının altını çizerek, “Bu saldırı, HDP’nin eşit temsiliyet ilkesi ve eşbaşkanlık sistemine bir saldırıdır. Gözaltındaki arkadaşlarımız da farklı kimliklerden olan arkadaşlarımız. Bu durum, aslında HDP’nin farklılığını ortaya koyuyor” diyerek dayanışmanın kendilerine güç verdiğini söyledi.

BULDAN: DAHA ÇOK SES ÇIKMALI

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ise şunları söyledi:
“Ziyaretinizden güç aldık. Kadın dayanışması mesajını bu fotoğrafla vermiş olduk. Bu saldırılar; Kürtlerin, kadınların ilk defa karşılaştıkları saldırılar değil. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra AKP’nin siyasi darbelerinin başka bir darbesidir. Bu darbelere her gün yenileri ekleniyor. Saldırı, aslında HDP’ye değil, topyekûn Türkiye halklarına yapılan saldırı. Saldırı, aynı zamanda AKP’nin yönetememe krizinin bir parçasıdır.
Türkiye’nin farklı kesimlerinden dayanışma mesajları aldık. Bu da demokrasi ittifakının büyüdüğünü gösteriyor. Bugün de Türkiye’yi kurtaracak olan demokrasi ittifakıdır. Biz kadınlara da büyük sorumlulukla düşüyor. Saldırılar karşısında ses çıkarmayı büyütmeliyiz. Bu süreçleri kurtaracak olan kadınlardır. AKP’ye bir kez daha mesaj vermeliyiz, hep birlikte kazanacağız.”

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR