Anneme işkence yaptılar bir de üzerine soruşturma açmışlar…

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

13 Haziran’da Yüksel Caddesi’nde polis saldırısına uğrayan ve yerlerde sürüklenen Kezban Saçılık’a soruşturma açıldı. Soruşturmayı gazetemize değerlendiren Veli Saçılık, yapılanın işkencecileri ödüllendirmek olduğunu ancak seslerinin hiç bir şeyin kesemeyeceğini söyledi

KHK ile işinden ihraç edilen ve her gün Yüksel Caddesi’nde yapılan eyleme katılan direnişçilerden Veli Saçılık birçok kez gözaltına alınıp, hakkında soruşturma açılırken, bu kez de daha önce saldırıya uğrayan annesi Kezban Saçılık soruşturmaların hedefine konuldu. Annesine açılan soruşturmayı değerlendiren Veli Saçılık, yapılanın işkencecileri ödüllendirmek anlamına geldiğini söyledi.

Gaz sıkıp, yere attılar

Kezban Saçılık (70) 13 Haziran’da Yüksel Caddesi’ndeki eyleme katılmış, polis saldırısında yüzüne yakın mesafeden gaz sıkılarak yerlede sürüklenmişti. Saçılık yerde yattığı sırada tekmelerin hedefi olurken, polislere soruşturma açılması gerekirken, aralarında Kezban Saçılık’ın da olduğu 7 kişiye gösteri ve yürüyüş kanuna muhalefet gerekçesi ile soruşturma açıldı.

İşkenceyi haklı buldular!

Kendisine açılan soruşturmada ifade vermek için gittiği sırada annesine açıldığını öğrendiğini belirten Saçılık, “Annemin yüzüne gaz sıkılıp, annemi yerlerde teklemdiler” diyerek daha önce kendisinin uğradığı işkencede polislerin haklı bulunduğuna vurgu yaparak, şimdi de annesine aynı şeyin yapıldığını söyledi.

‘Eninde sonunda hesap soracağız’

“Aslında bir işkencenin üstünü kapatmaktan ziyade artık işkence yapanları da ödüllendirme ve mağdurlara dava açma yoluna gidiyorlar” diyen Saçılık sözlerine şöyle devam etti: “Eskiden işkenceyi sadece cezasız bırakırlardı şimdi ise işkence görenin cezalandırıldığı bir aşmaya gelmiş durumdayız. Annem bunun karşısında dik duracaktır. Mahkemede bunlardan hesap soracaktır. Bunların amacı bizim işimize dönmemizi engellemek ve sesimiz, soluğumuz kesmek ama hiçbir zaman yapamayacaklar.”

HABER MERKEZİ

128

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR