Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay’dan Cumhuriyet’e destek mektubu

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Cumhuriyet Gazetesi yönetecileri ve Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu’nun gözaltına alınması sonrasında Cumhuriyet’e destek yağdı.

STK’ler, siyasi partiler ve yurttaşlardan büyük destek gören Cumhuriyet’e bir destek de Silivri Cezaevi’nden geldi.

Özgür Gündem soruşturması kapsamında tutuklanan Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay Cumhuriyet’e destek mektubu gönderdi.

Aslı Erdoğan mektubunda;

Merhaba,

Dün gece son haber bülteninde Diyarbakır’daki tutuklamaları dinledik,  güne Cumhuriyet baskınıyla başladık! Aydın Engin’in polisçe götürülüşünü izledim.Önce derin bir utançla… Turhan Günay da gözlatındaymış! Ne 12 Mart, ne 12 Eylül böylesine pervasızca hukuğu ayaklar altına almamış gazetecilere, yazarlara diş bilememişti! “Biz bir polis devletiyiz!” diyebilmek adına her şeyi ve herkesi hiçe sayıyorlar.Yüzlerce yılın kanıyla oluşmuş bütün değerleri: Demokrasi, insan hakları, fikir ve ifade özgürlüğü, hepsinden öte yaşam hakkı!

Türkiye bir “Amok koşusunda”, son hızla kendi mahvına doğru koşuyor… Cumhuriyet’in tüm yazarlarına ve çalışanlarına çok selamlar, yanınızdayız.

Sevgilerimle Aslı Erdoğan

Necmiye Alpay ise;

Sevgili Nöbetçiler,

Cumhuriyetçi arkadaşlara çok geçmiş olsun, doğrusu ‘beklenen’i aşan bir hamleydi.Aydın Engin ameliyat geçireli çok olmamıştı vb. Ama doğrusu yazıları ve gazetenin genel hali son zamanların yüz aklarındandır, selam olsun onlara…

Ve elbette her zamanki gibi, sizlere.Kışanak ve Fırat Anlı’nın Kandıra’ya götürüldüğünü duyduk.Onlara da selamlar, sevgiler

Necmiye Alpay

 

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR