Aydınlığa kavuşmak için biraz daha gayret

Post date:

Author:

Category:

Array

EDİP KAHLIOĞULLARI

Yılmak yok yorulmak yok.Çıktık yola düşlerimiz hayallerimiz için,çıktık yola daha güzel,aydınlık yarınlar için.. ışık gözüküyor. Tünelin ucuna yaklaştık.Aydınlığa kavuşmak için biraz daha gayret etmek gerekiyor. Bu Cümleleri Samandağ’da gerçekleştiirlen “Hayır de “panelinden esinlenerek yazdım.Umut dolu konuşmalar yapıldı. Prof.Dr. Necla Kurul,Aktivisit Hülya Nehir , Gazeteci Yazar İrfan Değirmenci’nin sözlerinden anladıklarım.

MUTLAKA SANDIĞA GİTMELİYİZ ,UMUTSUZLUĞA YER YOK
Türkiye’nin fotoğrafının çekildiği bu panelde birazda medyanın arka yüzünden bahsedildi. Birazda referandum sürecindeki olasılıklardan ,biraz da umuttan bahsedildi. Umudumuzu kaybetmeden sandığa gidilmesi gerektiği ve aydınlık bir geleceğin işaretleri ifade edildi. Medya kuruluşlarının,akademisyenlerin,öğrencilerin ,gazetecilerin maruz kaldığı baskılar ve bu baskılara boyun eğmeyen Gazteciler,akademisyenler ve gençlerin ödediği bedeller konuşuldu. Bu bedellere karşılık mücadelenin devam etmesi ve er yada geç sonuca ulaşılacağı belirtildi.
TAHMİNİ REFRANDUM SONUÇLARI
Türkiye’de, Hatay’da , Samandağ’da referandum çalışmaları hızlandı. İlçemizde “ “Hayır %90 Evet” oranı %10 Hatay’da oranı Hayır” %60 ve“ Evet” % 40 Türkiye’deki oran Hayır %55 ve üstü ve evet %45 ve Altı, tahmini oranları söylüyorum. Tabiî ki kamuoyu araştırmaları ne yönde ona bakmak lazım. Büyük anket şirketlerinin farklı tahminler yürüttüğü gözlemleniyor. Fakat hiçbir anket şirketi evet ve hayır oranı arasında büyük bir fark olduğunu açıklamaya cesaret edemiyor. Çünkü gerçek anlamda seçmen bilinçli bu seçimin siyasi parti seçimi olmadığını ülkenin rejiminin ,çocuklarımızın geleceğinin oylandığını görüyor. Referandum oylaması bir çok sürprize açık. Referanduma çok az bir zaman kala kampanyaların nasıl yönetileceği önemlidir.
TOPLUMUN BEKLENTİLERİ
İşsizlik: Referandumda oylayacağımız metinlerde işsizliğe dair çözüm var mı? HAYIR
Demokrasi: Ülkemizin daha demokratik bir sistemde yönetilmesine dair bir düzenleme var mı?

HAYIR
Barış: Ortadoğu’da ve dünyada süren savaşlara yönelik çözüm var mı ? HAYIR
İnsan hakları: İnsan hakları ve özgürlüklerin geliştirilmesine yönelik bir düzenleme var mı?
Ülkemizin temel sorunları, halkın temel sorunları çözüm beklerken EVET ve HAYIR kamplaşması çözüme katkı sunacak bir süreç gibi gözükmüyor. Ülkemizin ihtiyacı daha fazla istihdam, daha fazla barış ortamı, daha fazla kardeşlik, daha fazla iş ,aş ortamının sağlanması, daha fazla özgürlüğün sağlanmasıdır. ,eğitime bilime özgür düşünceye,laik,Tam bağımsız Türkiye Cumhuriyetine bağlı bir anlayışın daha ileriye götürülmesidir. Daha müreffeh bir ülkede yaşamın sağlanmasıdır.
Gerçek sorunlarımıza yönelik çalışmalar ivedilikle gerçekleştirilmelidir.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR