Baba Kemal Gün açlık grevinin 88. gününde hala oğlunun kemiklerini alamadı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Oğlunun cenazesini alabilmek için 88 gündür açlık grevi yapan Kemal Gün, “İsteseler cenazenin hızlı bir şekilde teslimini yapabilirler. Bilerek uzatıyorlar. 19 Mayıs tatili de geçti. Onlar tatil yaparken bizi cezalandırmaya devam ediyorlar” diye konuştu.

Dersim’de Kemal Gün, oğlunun kemiklerini alabilmek için 88 gündür açlık grevinde.

Gün, oğlunun kemiklerinin verileceği açıklanmasına rağmen halen kimsenin kendisi ile iletişime geçmediğini söyledi. Dersim ve Diyarbakır Baro başkanlarının 4 gün önce valilik ve savcılıkla yaptığı görüşmede, Malatya’da tutulan cenazeye ait kemiklerin kargoya verildiği söylenmesine rağmen halen bir gelişme yaşanmadı.
Dihaber’e göre durumdan yakınan Gün, “Cenazenin önce kargoya verildiği söylendi. Sonra verilecek dendi. Ardından avukatlarımız aracılığı ile öğrendik ki cenaze kargoya verilmemiş” dedi.
Baro başkanlarının yaptığı açıklamanın halkta sorunun çözüldüğü algısı oluşturduğunu söyleyen Gün, cenazenin teslimine ilişkin resmi kurumlardan herhangi bilgilendirme yapılmadığını ve kendileriyle iletişime geçilmediğini kaydetti.

“İSTESELER HIZLI BİR ŞEKİLDE TESLİMİ YAPARLAR”

70 yaşındaki Kemal Gün, “İsteseler cenazenin hızlı bir şekilde teslimini yapabilirler. Bilerek uzatıyorlar. 19 Mayıs tatili de geçti. Onlar tatil yaparken bizi cezalandırmaya devam ediyorlar” diye konuştu. Sağlık durumu kötüleşen Kemal Gün, oğlunun cenazesini alıncaya kadar eylemini sürdüreceğini yineledi.

Gönüllü sağlıkçılar tarafından her gün kontrolü yapılan Gün’ün kilo kaybı ve kas erimesi devam ediyor. 87 günde yaklaşık 15 kilo veren, kaslarında erime başlayan, sol gözünde görme kaybı yaşayan baba Gün, yürümekte zorlandığı için tekerlekli sandalye ile götürülüp getiriliyor.

Pirha

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR