Barış Grubu üyesi Uludağ’dan Kemal Gün mektubu: İnsanlık bu kadar mı tükendi?

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Çocuğunun kemikleri için 85 gündür açlık grevinde olan Kemal Gün’ün eylemine dikkat çeken Barış Grubu üyelerinden tutuklu Elif Yıldız Uludağ, “O yaşlı amcaya baktıkça; insanlık, hakikat ve ahlak bu kadar mı tükendi diyorum” dedi.

Gebze Kadın Kapalı Cezaevi’nde tutulan Barış Grubu üyelerinden Elif Yıldız Uludağ, oğlunun cenazesini almak için 85 gündür açlık grevi eyleminde olan Kemal Gün’ün durumuna dikkat çekmek amacıyla bir mektup kaleme aldı.
Uludağ, mektubunda bugünlerde gazete manşetlerinde Gün’ün durumunu gördüğünü belirterek, Gün’e sahip çıkılmamasına tepki gösterdi.

Uludağ’ın mektubunda şu ifadelere yer verildi:

“Bugünlerde gazeteyi her elime aldığımda dikkatimi çeken ve yüreğimin ta derinlerinden hissettiğim bir acı tüm bedenime yayılıyor. O yaşlı amcaya baktıkça; insanlık, hakikat ve ahlak bu kadar mı tükendi diyorum. Bu yaşlı insanın o halini görüp de susmak veya es geçmek nasıl mümkün olabilir? Sanki hiç bir şey yokmuş gibi yaklaşmayı ahlakın neresinden görebiliriz? Kendine insanım diyen biri bu manzaraya karşı ne kadar seyirci konumda kalabilir?

BİZLER NASIL BİR VİCDANA SAHİBİZ?

Bizler nasıl bir vicdana sahibiz. Yüreğimiz bu yaşlı insanın karşısında eğer sızlamıyorsa kendimizden şüphe duymalıyız. Dünyanın hiç bir yerinde böylesi olaylar karşısında bu derece suskunluk olmamıştır. Bu halk bütün bu olaylar karşısında kıyameti koparmadığındandır ki; Batman’da onlar çocuğu fuhuşa sürükleyen çete oluşumları açığa çıkıyor. Çünkü onlarca çocuğu fuhuşa sürükleyen zihniyete karşı susuluyor ve kıyametler kopmadığı içindir ki toplum bu kadar kirletiliyor. İşte bütün bunca kirliliğe, çirkinliğe ve ahlaksızlığın karşısında sussan zihniyettir. Yaşadığımız bu memlekette yaşanan bunca yanlışa dur demedikçe bu çirkinliğin, haksızlığın ve adaletsizliğin girdabında yok olmaya mahkumuz. Bu yaşına rağmen koyduğu eyleminde geri adım atmaması büyül anlam taşıyor. Bende bir tutsak olarak bütün duygu ve yüreğimle o amcanın yanında olduğumu ve onu selamlıyorum.”

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR