Belediye ‘gönül rahatlığıyla uyuyabilirsiniz’ dedi, sabah çöktü

Apartmanın yıkılmaması büyük bir şansken, vatandaş çökmeden önce “Bir şey olmaz gönül rahatlığıyla uyuyun” diyen yetkililere tepkili.

Mamak’ta NATO Yolu üzerindeki 508. Cadde’de bulunan Rüzgar Apartmanı’na ait istinat duvarı ve otopark alanının yarısı, yan tarafta temeli kazılan inşaat çalışması nedeniyle önceki gün çöktü. Sabah saatlerinde büyük bir gürültüyle çöken otopark ile apartman arasında ise yalnızca 5 metre bulunuyor. Olayı Evrensel’e anlatan apartman sakinleri ise durumu da bir gün önce belediyeye ve inşaat sahiplerine bildirdiklerini ancak hiçbir önlem alınmadığını belirtiyorlar.

Apartmanda oturan Cemil Ertürk, göçükten önce yetkilileri uyardıklarında Mamak Belediyesi İmar Müdürlüğü’nün kendilerine “Bir şey olmaz. Gönül rahatlığıyla evinizde uyuyabilirsiniz” dediğini söyledi. Ancak huzurla uyuyun denilen gecenin sabahına büyük bir gürültüyle uyandıklarını dile getiren Ertürk, çökme üzerine gelen belediyenin apartmanlarını mühürlediklerin söyledi. Belediyenin 5 gün dışarıda kaldıkları sürede masraflarını karşılayacağı yönünde açıklama yaptığını aktaran Ertürk, ne belediye ne de inşaat sahiplerinin ihmali üstlenmediğini dile getirdi. Ertürk 10 katlı apartmanda yaklaşık 100 kişinin mağdur olduğunu ifade etti.

EN SON EKLENENLER