Bir hava saldırısını da gizlemişler

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Bab’ta 9 Şubat günü Rusya’ya ait savaş uçaklarının Türk askerlerine yönelik hava saldırısından birgün önce bir hava saldırısı daha yapıldığı ve bir askerin yaşamını yitirmesiyle sonuçlanan bu saldırının medyadan gizlendiği iddia edildi.

Yeniçağ gazetesi yazarı Ahmet Takan, dünkü köşesinde 8 Şubat günkü hava saldırısının Suriye rejimine ait uçaklar tarafından yapıldığını yazdı.

Takan yazısında 8 Şubat’taki saldırıdan önce ve sonra yapılan saldırıları da anlattıktan sonra yazısının ilgili bölümünde şunları yazdı: “8 Şubat Çarşamba günü akşam saatlerinde Suriye rejimine ait bir uçak askerlerimizin çatışma içinde olduğu bölgeye bomba attı ve 1 askerimiz bu bombalamanın sonucunda şehit düştü. Olay, duyulur duyulmaz askeri yetkilikler derhal harekete geçti. Yapılan temaslar sonucunda Suriyeli yetkililerden ‘yanlışlıkla oldu’ cevabı geldi. Durum, tüm detayları ile saraya aktarıldı. Sonrası?.. Saray ‘yanlışlıkla Suriye uçağı tarafından yapılan bu saldırının kamuoyuna açıklanmaması’ talimatını verdi. Gizlenen bu saldırının tüm detayları devletin belgelerinde mevcut.”

9 Şubat’ta Rusya tarafından yapılan saldırıdan sonra TSK, yaptığı açıklamada olayın “kazaen” gerçekleştirildiğini, Rusya ise “koordinatların Türkiye tarafından verildiği” açıklaması yapmıştı. Ancak TSK, bir açıklama daha yaparak, “askerlerinin 10 gündür aynı noktada olduğu” açıklaması yapmıştı.

HABER MERKEZİ

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR