ÇEDF Başkanı Turan: Geleceğe ‘Hayır’ımız olsun

Post date:

Author:

Category:

16 Nisan’da yapılacak referandum seçimine günler kala Türkiye’nin dört bir tarafında seçim çalışmaları devam ediyor. Referandumu ÇEDF Başkanı Turan değerlendirdi. Turan, “En büyük kaygımız çocuklarımızın ve ülkemizin geleceği. Bu iki yaşam sebebimiz için hayati bir dönüm noktasına geldik” dedi.  

Başkanlığı ön gören referandum seçimi 16 Nisan Pazar günü yapılacak. Referandum çalışmaları devam ederken geçtiğimiz gün demokratik yöre dernekleri bir araya gelerek Hayır kararlarını açıklamışlardı. Bu Hayır’a çağrıcı olan Çağdaş Erzurum Dernekler Federasyonu Başkanı Ali Turan PİRHA’ya konuştu.

“ZORUNLU SEBEPLERLE TOPRAĞIMIZDAN AYRILIP GELDİK”

Herkesin muhtemelen zorunlu sebeplerle toprağından ayrılıp, farklı coğrafyalarda ekmeğini ve geleceğini arayan, derneklerimiz sayesinde bir nebze olsun dayanışma göstererek birbirlerine destek olmaya çalışan insanlar olduğunu söyleyen  Ali Turan, ” En büyük kaygımız çocuklarımızın ve ülkemizin geleceği. Bu iki yaşam sebebimiz için hayati bir dönüm noktasına geldik. 16 Nisan’daki seçim, geleceğimizi belirleyecek bir halk oylamasıdır” dedi.

“ÜLKENİN GELECEĞİNİ BELİRLEYECEK BİR SEÇİM”

“16 Nisan’da yapılacak seçim ile sadece bir kişinin kendi istediği yönetim biçimini, hukuk ve demokrasi keyfiyetini dayatmasını oylamıyoruz” diyen Turan, “Bütün ülkenin, dahası beraberindeki tüm coğrafyanın gelecek yüzyıllarını belirleyecek bir seçimi oyluyoruz” diye konuştu.

“YAKIN VE UZAK GELECEKTE NASIL BİR TOPLUM OLACAĞIMIZIN SEÇİMİ”

Demokratik ve özgür bir ülke mi yoksa bir derebeylik mi olacağımızı, barış içerisinde parlamenter bir devlet mi yoksa işgale hazır bir Cumhuriyet mi  olacağımızın belirlendiği bir seçim olduğunu söyleyen Turan, “Bu sadece bir anayasa değişikliği değildir. Yakın ve uzak gelecekte nasıl bir toplum olacağımızın, herhangi birinin keyfiyetine göre yönetilip yönetilmeyeceğimizin, bütün eğitim ve üretimimizin birinin kölesi olup olmayacağının oylamasıdır” dedi.

“GELECEĞİMİZİ OYLAYACAĞIZ”

ÇEDF Başkanı Ali Turan, geleceğimizi oyladığımız bir seçimdir diyerek sözlerini şöyle sürdürdü.

İktidarın bugünkü koşullarda bile dürüstlük, kanun, ahlak adına en küçük bir umut ışığı vermezken sınırsız yetkilerle başa gelebilecek daha kötü birinin nelere mâl olabileceğini, inançlı insanların duyguları, ülkenin tüm varlıkları, muhaliflerin yanlışları hiç durmadan her türlü yüzsüzlükle sömürülürken, ülke kutuplaşmaya, bölünmeye, savaşa sürüklenirken, tüm hukuki, ekonomik ve sosyal özgürlüklerimiz acımasızca ellerimizden alınırken sesimizi duyup yardım edebilecek biri olup olmamasını. Sırtımızı dayayıp hakkımızı arayabileceğimiz bir hukuk sistemi olup olmamasını, yarının olup olmayacağını yani geleceğimizi oylayacağız.”

Turan, “Ümit ediyorum ki ‘Hayırlı’ bir geleceğimiz olsun“ifadesini kullandı.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR