Cemaatçilerin görevini onlar üstlendi!

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

ANKARA (DİHA) – Bir süre önce ABD’ye giderek darbe sonrası yaşananları aklama girişiminde bulunan Ergenekon davası tutukluları, “tutuklu bulunan gazetecilerin gazetecilik suçu nedeniyle tutuklu olmadığını” anlattıklarını açıkladı. Aynı şeyi daha önce cemaat medyası yapıyordu.

Daha önce Ergenekon ve Oda TV davasından tutuklanan Nedim Şener, İsmail Hakkı Pekin ve Ahmet Zeki Üçok, ABD’de yaptıkları çalışmaları anlattılar. Katıldıkları bir televizyo programında kendi anlatımlarının daha tarafsız göründüğünü ve ilk kez yaşananların “hükümet dışında birileri tarafından” durumun anlattıldığını belirtti.

İsmail Hakkı Pekin, Gazeteci örgütleri ile yaptıkları görüşmelerde, Özellikle Nedim Şener’in, “tutuklu bulunna gazetecilerin gazetecilik faaliyetlerinden dolayı tutuklu bulunmadığını ve bunların tetikçilik yaptığını” anlattığını söyledi. Şener buna ittiraz etmedi.

Söz konusu isismlerin FETÖ üyelerine yükleyerek şikayet ettiği tavırlarda da, söz konusu gazeteciler daha önce tutuklu bulunan “gazeteciler” için aynı şeyi eskiden anlatıyordu. Daha önce cemaatçiler yurtdışında, “KCK ve Oda TV” davasında tutuklu bulunan gazetecilerin, “gazetecilik faaliyetlerinden dolayı içeride olmadıklarını” savunuyordu.

(kk)

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR