Cemevi saldırganının ifadesi ortaya çıktı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Ankara’daki cemevlerine saldıran kişinin ifadesi ortaya çıktı. 

Ankara’da Şah-ı Merdan Cemevi, Tuzluçayır Ana Fatma Cemevi, Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı ve Gökçebel Köy Derneği’ne geçtiğimiz gün (30 Temmuz) eş zamanlı saldırı düzenlendi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü, konuya ilişkin açıklama yaptı.

Müdürlüğün sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, çalışmalar neticesinde her üç olayı da gerçekleştiren şahsın tespit edildiği ve gözaltına aldığı açıklandı.

Yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

“30.07.200 günü ilimiz Çankaya ilçesinde bulunan Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Genel Merkezi’nde kasten yaralama, Mamak ilçesinde Şah-ı Merdan Kültür Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği ile Ana Fatma Cemevi’nde ızrar konusu meydana gelmiştir. Konuyla ilgili ivedi yapılan çalışmalar neticesinde, her üç olayı da A. O. K isimli şahsın gerçekleştirdiği tespit edilmiş, şüpheli kısa süre yakalanarak gözaltına alınmıştır. Konuyla ilgili tahkikat çok yönlü devam etmektedir.”

Hürriyet’ten Fevzi Kızılkoyun’un haberine göre, Gözaltı süresi uzatılan Ahmet Ozan K.’nın, saldırıdan sonra Eskişehir’de oturan arkadaşının yanına kaçmak istediği belirlendi. İzmir’de oturan ve inşaatlarda işçi olarak çalıştığı öğrenilen Ahmet Ozan K.’nın, Ankara’ya kendisine ait araçla geldiği, 45 dakikada üç ayrı noktaya saldırdığı öğrenildi.

“İÇİMDEN GELEN BİR EMİR İLE YAPTIM” 

TEM’de sorgulanan Ahmet Ozan K.’nın ise ilk ifadesinde, “İlahi bir güç tarafından bana bu saldırıyı yapmam söylendi. İçimden gelen emir ile yaptım. Kimseden talimat almadım” dediği öğrenildi.

AİLESİ KAYIP BAŞVURUSU YAPMIŞ

İzmir’de oturan ailesinin, saldırgan Ahmet Ozan K. ile ilgili polise giderek kayıp başvurusunda bulunduğu ortaya çıktı. Ailesinin polise, “Çocuklarından haber alamadıkları, başına kötü bir şey gelebileceğinden endişe ettiklerini” söylediği öğrenildi.

HABER MERKEZİ

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR