CHP lideri Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a ‘galoş’ yanıtı

Post date:

Author:

Category:

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın galoş giyerek tarlaya girmesini eleştirerek ‘Bir ülkeyi yöneten insan kendi ülkesinin toprağına galoşla basmaz” demişti.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Kılıçdaroğlu’nun bu sözlerine yanıt vermişti. Çelik, “CHP Genel Başkanı’nın taziye evine galoşla giydiğini görürüz. Cumhurbaşkanımızın halkımızla iç içe olmasını eleştirecek son kişi CHP Genel Başkanıdır” diye konuşmuştu.

Habertürk’ten Muharrem Sarıkaya’ya konuşan Kılıçdaroğlu, Çelik’in eleştirilerine cevap verdi.

İşte Sarıkaya’nın yazısının ilgil bölümü:

Sizin Cumhurbaşkanı’nın galoşla tarlaya girmesine tepkinize karşılık AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de, sizin şehit alesinin evne galoş ile girdiğinizi belirtti.

Yanlış hatırlamıyorsam bu farklıydı ama bir şehit alesini ziyaretmizde bir apartmana gittik. Apartmanın girişinde ayakkabılarımızı çıkardık ve 4. kata kadar da çorapla gittik. Çünkü o apartmanda oturanların tamamı apartman boşluklarına da ayakkabı ile girilmemesini istemişler.

Herkes ayakkabısını dışarı çıkartıyordu, biz de saygı gösterdik. Fotoğraftaki aile ise
ayakkabımı çıkarmamı istemedi; kendilerinin de ayakkabı ile evde bulunduklarını belrterek, benim galoş giymeden içeri grmemi istedi. Ben nezaket gösterip, buna rağmen galoş giydim.
Fotoğrafa dikkat ederseniz, taziye sunduğum evin aile fertlerinin hepsi ayakkabılı…

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR