CHP’li Tezcan’dan mitinge katılım çağrısı: Halkımız o meydana gelsin

Post date:

Author:

Category:

MYK toplantısı sonrası açıklama yapan CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, Pazar günü Maltepe Meydanı’nda yapacakları mitinge katılım çağrısı yaptı. Tezcan, “Provokasyon söylemleri geliyor zaman zaman; ama biz bu mitingi yapacağız. Halkımız o meydana gelsin” dedi.
Ankara’dan İstanbul’a Adalet Yürüyüşü, 21’inci gününde devam ediyor. Hereke ile Körfez ilçeleri arasında bulunan Kirazlı Kavşağı’nda verilen öğle arası sırasında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantıya girdi. Yaklaşık 2 saat süren toplantı ardından CHP Sözcüsü Bülent Tezcan basın toplantısı düzenledi.

‘GERİ SAYIM BAŞLADI’

Adalet Yürüyüşü’ndeki son MYK toplantılarını yaptıklarını dile getiren Tezcan, geri sayımın başladığını belirterek, “Pazar günü büyük buluşmayı gerçekleştiriyoruz. Adalet Yürüyüşü’ne büyük destek veren, gönlünü burayla paylaşan insanlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi. Maltepe’deki büyük buluşmanın Pazar günü saat 18.00’de gerçekleşeceğini söyleyen Tezcan, mitinge güçlü katılımın olması için çalışmalarını gerçekleştirdiklerini belirtti.

Tezcan, mitingte sadece “Hak, hukuk, adalet” sloganı ile “adalet”, Türk bayrağı ve Mustafa Kemal Atatürk posteri olacağını söyledi.

HSK KARARNAMESİ

Türkiye’nin geldiği durumun adalete ne kadar ihtiyaç duyulduğunun göstergesi olduğunu dile getiren Tezcan, “Dün HSK kararnamesi ile 780 hakim ve savcının görev yeri değişti. Bu HSK kararının iktidara biat etmeyen hakim ve savcıları sürgün etme politikası olduğunu çok iyi biliyoruz. İktidara kul olmuş, biat etmiş, yargıçlıktan uzak duranların ödüllendirildiği, biattan uzak duranların ise sürgün edildiğini görüyoruz” diye konuştu.

‘NİYETLERİ DEMOKRASİ DEĞİL’

“Demokrasi Nöbetleri”nin başlamasına yönelik çağrılara ise Tezcan, “İktidar demokrasi nöbetlerine başlamış. Biz bu nöbeti başlattığımız zaman ‘adalet sokakta aranmaz’ diyenler demokrasi nöbetleri başlatmış. Demokrasi nöbeti çağrısı yapanlar demokrasiyi ortadan kaldıran ana muhalefet partisi mi? Hem ülkeyi yöneteceksin hem de adalet isteyeceksiniz. Olsa olsa Adalet Yürüyüşü’nün rüzgarı bunlara esti. Biliyoruz ki onların niyeti demokrasi değil, tek adam rejimini oluşturmak. Onlara iş çıkmaz” dedi. Tezcan, Adalet Yürüyüşü’nün iktidarda büyük korku oluşturduğunu dile getirerek, 9 Temmuz’daki buluşmanın “Hayır”dan daha geniş bir buluşma olacağını söyledi.

‘MİTİNGİ YAPACAĞIZ’

Provokasyon girişimlerine dair ise Tezcan, “Provokasyon söylemleri geliyor zaman zaman; ama biz bu mitingi yapacağız. Halkımız gelsin o meydana” dedi. DAİŞ’in yürüyüşe saldırı iddiasına dair ise Tezcan, “Burada bir IŞİD operasyonu olduğu bilgisi aldık. Bu bir rutin çalışma. Özel olarak yürüyüşe dair bir saldırı değil. Bundan rahatsız değiliz. Bütün provokasyonlara karşı mitingi gerçekleştirmek istiyoruz. Kortej düzeni içerisinde kişilerin aranarak katılması önemlidir. Özel araçların alınmaması önemli bir önlemdir. Daha önce de yol güzergahının kapatılması istenmişti” ifadelerini kullandı.

Tezcan, 9 Temmuz sonrası için ise “9 Temmuz daha güçlü olacak. 9 Temmuz’dan sonra her şey daha güzel olacak” dedi.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR