CIA’dan ‘müdahale’ itirafı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Rusya’nın siber saldı yoluyla ABD Başkanlık seçimlerine müdahale ettiği iddiaları ABD Başkanı Donald Trump’ı zor durumda bırakacak gibi görünüyor. Rusya’nın seçimlere müdahale ettiği iddialarına bir yenisi daha eklendi. Eski ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) eski başkanı John Brennan, Rusya’nın ABD seçimlerine “ahlaksızca müdahale” ettiğini öne sürdü.

Temsilciler Meclisi İstihbarat Komitesinin düzenlediği oturumda, Kongre üyelerinin “Rusya’nın ABD seçimlerine müdahalesi” hakkındaki sorularını yanıtlayan Brennan, “Herkesin bilmesi gerekir ki Rusya ahlaksız bir şekilde 2016 ABD Başkanlık seçimlerine müdahale etmiştir ve bizim çok sert bir şekilde buna tepki göstermemiz ve uyarılarımıza rağmen bu aktivitelerine devam etmiştir” ifadelerinde bulundu.

Brennan, “seçimler öncesinde Trump’ın kampanyasında yer alan bazı isimlerin Rusya’yla ilişkisi olup olmadığı” yönünde soruya ise şöyle yanıt verdi, “Evet, bu durumla karşı karşıya geldim. Bazı Trump kampanyasında yer almış Amerikan vatandaşlarının Rusya’yla bilgi ve istihbarat paylaştığının farkındayım. Rusya’nın bu şahısları ayartmaya çalışması beni ciddi şekilde endişelendiriyordu. Fakat Rusya’nın bunu başarıp başaramadığını bilmiyordum.” İddialar Trump’un koltuğunu sallamaya devam ediyor.

WASHİNGTON

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR