‘Çözüm tutuklama değil, taleplerin karşılanmasıdır’

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Emek Demokrasi Güçleri açlık grevinde iken tutuklanan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın durumuna dikkat çekerek, eylemin görünmez kılınması için tutuklamanın değil, taleplerinin karşılanmasının çözüm olduğunu söyledi.

Açlık grevinde oldukları sırada tutuklanan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın durumuna dikkat çekmek isteyen İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri, Alsancak’ta bir araya geldi. Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde bir araya gelen Emek ve Demokrasi Güçleri, “Nuriye Semih Yaşasın, İş ve Adalet Talepleri Derhal Kabul edilsin” pankartı açtı. Emek ve Demokrasi Güçleri adına açıklamayı TMMOB İl Koordinasyon Kurulu (İKK) İzmir Dönem Sözcüsü Melih Yalçın yaptı.

‘ÇÖZÜM TALEPLERİN YERİNE GETİRİLMESİDİR’

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın 10 günden bu yana tutuklu olduğunu belirten Yalçın, tüm yıldırma çabalarına ve baskılara karşın, Gülmen ve Özakça’nın taleplerinin karşılanmasını istedi. Gülmen ve Özakça’nın taleplerinin karşılanmaması durumunda açlık grevine devam edeceklerini açıkladıklarını belirten Yalçın, AKP iktidarının Gülmen ve Özakça’yı tutuklayarak eylemi görünmez kılma çabasına giriştiğini dile getirdi. Yalçın, açlık grevinin kritik aşamalara çoktan gelindiğini söyledi. Gülmen ve Özakça’ya yönelik kötü muamelenin cezaevinde de sürdürüldüğüne dikkat çeken Yalçın, “Açlık grevi eylemcilerinin kullanması gereken vitaminler kendilerine iletilmemektedir. Dün Ankara polisinin yakın mesafeden plastik mermilerle, tekmelerle gerçekleştirdiği vahşi saldırısına maruz kalan Veli Saçılık, bugün de eylemini sürdürmüştür. Buradan kendisini ve birlikte direndiği Acun Karadağ’ı bir kez daha selamlıyor ve çözüm açıktır. Hükümet, tüm KHK mağduru emekçilerin taleplerini karşılamalıdır. Kamuoyu da olan biteni sessizlikle izlemek yerine Gülmen ve Özakça’nın seslerine ses katmalıdır” dedi.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR