Demokrasi İçin Birlik’ten, 9 Şubat’ta ‘Hayır’ toplantısı

Pek çok dernek, Alevi kurumları, demokratik kitle örgütü, meslek örgütleri, sendikalar, siyasi partilerden oluşan Demokrasi İçin Birlik, “Biz varız” demek için, etkili bir ‘Hayır’ kampanyasında buluşmak için bir toplantı düzenliyor. 

İstanbul Şişli’de bulunan Kenter Tiyatrosu’nda gerçekleşecek toplantı, 9 Şubat Perşembe günü saat 11.00’de başlayacak.

Demokrasi İçin Birlik yayınladığı basın açıklamasında Nisan ayında yapılacak anayasa referandumunda, tek adam rejiminin, Türkiye’nin geleceğinin oylanacağını vurgulayarak, “Halkın iradesini yok sayan bu bakış açısına karşı ‘Biz varız, buradayız” ifadesi kullanıldı.

“Temek gündemimiz referandum” denilen açıklamada, toplantının amacı anlatılarak, katılım çağrısında bulunuldu.

“Neden ‘Hayır’ demeliyiz? Tek adam rejimiyle hangi temel haklarımızı kaybediyoruz? Bu sistem hayatımızdan hangi güzellikleri ve özgürlükleri alıp götürüyor? Bu konuları önce çok iyi anlamak, sonra da sesimizi duyurabileceğimiz, sözümüzü dinletebileceğimiz her platformda düşüncelerimizi paylaşmak için biraraya geliyoruz. ‘Biz varız’ demek için, etkili bir ‘Hayır’ kampanyasında buluşmak için basın toplantısına bekliyoruz.”

Demokrasi İçin Birlik, geçen hafta da Alevi kurum temsilcileriyle bir toplantı düzenlemişti. Birlik, Alevi örgütleriyle, bir arada yaşamın her alanında ‘Hayır’ı örgütleyeceğiz” mesajı vermişti.  (N.M)

EN SON EKLENENLER