Depremzedeler Ramazanı barakalarda karşılıyor

Ramazanı buruk karşılayan depremzedeler zor yaşam şartlarında oruç tutarken eski ramazanlara özlem duyuyorlar

Mereş (Maraş) merkezli yaşanan  ve 11 kenti etkileyen deprem bölgelerinde yurttaşlar Ramazan ayını, çadır ve barakalarda karşıladı. Dîlok’un (Antep) İslahiye ilçesine bağlı Haltanlı (Altınüzüm) Mahallesinde yaşayan 68 yaşındaki Hacer Doğan ve eşi  72 yaşındaki Veysel Doğan da, Ramazan’ı odunluk olarak kullandıkları yerde karşıladı. Ramazanı depremin izlerinin gölgesinde karşılayan Doğan ailesi, zorda olsa oruçlarını tutmaya çalışıyor.

Eski ramazanların özlemi

Depremden önce evlerinde rahat rahat sahurlarını hazırladıklarını, iftar için yemeklerini daha rahat yaptıklarını dile getiren Hacer Doğan, “Ben hastayım, belimde 6 tane platin var. Dışarıda ateş yaktım. Yemeği dışarıda yaptım. Burada yemek dağıtılıyor ama ben alışamadım. Kendim bir şeyler yapmaya çalışıyorum. İnsanın evi olsa başka olur” dedi.

‘Hayatı devam ettirmek zorundayız’

Ramazanı buruk karşıladıklarını, mahallelerinde insanların yaşamını yitirdiğini, ancak hayatı devam ettirmek zorunda olduklarını ifade eden Veysel Doğan ise, “Burada beraber yemek yapıyoruz. Eşimin belinde rahatsızlığı var. Benimde böbrek ve midemde rahatsızlıklarım var. Buralarda başı bozukluk var. Bazıları yardımları 3-4 defa alıyor, bazıları hiç almıyor. Kimilerine alışveriş kartları verilmiş, kimilerine verilmemiş. Şu an kimse evine giremiyor. Aksaklıklar var, düzgün gitmiyor” diye konuştu.

Haber: Delal Akyüz / MA

#Depremzedeler #Ramazanı #barakalarda #karşılıyor

EN SON EKLENENLER