Dilek Doğan ile Ferit Gedik’in anneleri gözaltına alındı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Açlık grevinde olan Gülmen ve Özakça’ya destek vermek amacıyla Küçükarmutlu’da açlık grevi başlatan Dilek Doğan’ın annesi Aysel Doğan, Hasan Ferit Gedik’in annesi Nuray Gedik ve dedesi Mustafa Meray gözaltına alındı. Destek eylemlerinde sabah gözaltına alınan 25 kişi ise serbest bırakıldı.

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edilen akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’nın 75’inci gününe giren açlık grevi eylemlerine destek eylemi başlatan polisin öldürdüğü Dilek Doğan’ın annesi Aysel Doğan, Hasan Ferit Gedik’in annesi Nuray Gedik ve dedesi Mustafa Meray gözaltına alındı.

MERAY HASTANEYE KALDIRILDI

Gözaltına alınan Hasan Ferit’in dedesi Mustafa Meray, geçirdiği astım krizi nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Aysel Doğan ile Nuray Gedik ise, Sarıyer’de bulunan Pınar Polis Karakolu’na götürüldü.

Doğan ve Gedik’in emniyetteki sorguları son bulurken, “Örgüt propagandası yapmak” ve “2911 sayılı toplantı yürüyüşleri kanuna muhalefet etmek” gerekçesi ile gözaltına alındıkları belirtildi.

Hastaneye kaldırılan Gedik’in dedesi Meray’ın ise hastanede müşahede altında tutulduğu belirtildi. 3 kişinin ilerleyen saatlerde Çağlayan Adliyesi’ne sevk edilmesi bekleniyor.

25 KİŞİ SERBEST BIRAKILDI

Öte yandan dayanışma amacıyla Kadıköy, Kartal ve Üsküdar’da düzenlenen eylemlere yönelik polis müdahalesinde sabah gözaltına alınan 25 kişi İstanbul Adliyesi’ne çıkartıldı. İstanbul Cumhuriyet Savcısı’na ifade veren 25 kişi, daha sonra serbest bırakıldı.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR