Ehmed ve Yûsif: Rakka’yı durdurup topraklarımızı koruruz

Post date:

Author:

Category:

Array

MSD Eşbaşkanı İlham Ehmed ve Kuzey Suriye Demokratik Federasyonu Yürütme Konseyi Eşbaşkanı Foza Yûsif, koalisyon ve ABD’den Türkiye’nin hava saldırılarının engellenmesini isteyerek aksi durumda Rakka operasyonunu durdurup topraklarını koruyacaklarını söyledi.

TSK’nın dün gece bombaladığı Rojava’nın Derîk kenti kırsalındaki Qaraçox bölgesine, Qamişlo, Derîk, Hesekê kentlerinden binlerce yurttaş akın etti. YPG’nin askeri noktasının da bulunduğu Qaraçox tepesi, Rojava’nın Sesi Radyosu ve sivil yerleşim alanlarının bombalandığı saldırılarda, zarar tespit çalışmalara sürerken, YPG’nin anakarargah sözcülerinden Rêdur Xelîl sosyal medya hesaplarından verdiği bilgilere göre, 5 savaşçının yaşamını yitirdiğini ve yaralıların olduğunu açıkladı.

YPG, YPJ, TEV-DEM bayrakları ve PKK Lideri Abdullah Öcalan posterleri ile alana sabahın ilk ışıkları ile akın eden binlerce kişi, YPG lehine ve “Katil Erdoğan” sloganları atıyor. Demokratik Suriye Meclisi (MSD) Eşbaşkanı İlham Ehmed, Kuzey Suriye Demokratik Federasyonu Yürütme Konseyi Eşbaşkanı Foza Yûsif’in de aralarında olduğu yurttaşlar, saldırılara tepki gösterirken, topraklarını koruyacak güçte olduklarını ve sonuna kadar direneceklerini ifade etti.

RAKKA OPERASYONU TEHLİKEDE

Yûsif ve Ehmed ise, ayrı ayrı yaptıkları açıklamalarda uluslararası koalisyon ve ABD’ye çağrıda bulunarak, tepkinin açıklama düzeyinde kalmaması gerektiğini belirtti. Yûsif ve Ehmed, saldırının Rakka’da sıkışan DAİŞ’e nefes aldırtacağını, gerekli tepkinin gösterilmemesi durumunda Fırat’ın Gazabı Operasyonun’u yeniden gözden geçireceklerini ifade etti. Yûsif ve Ehmed, ABD’nin hava saldırılarına engel olmasını isteyerek, topraklarını korumak için gerekirse Rakka operasyonunu durdurup, TSK’ye karşı direneceklerini açıkladı.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR