Ehrar El Şam da Erdoğan’ı kutladı

Post date:

Author:

Category:

El Nusra ile birlikte Suriye’nin İdlib kentini yöneten Ehrar El Şam da, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı referandum sonuçlarından dolayı kutladı.

Muhalefetin şaibeli gördüğü referandum sonuçlarına ilişkin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a tebrik mesajları geliyor. Katar Emiri Al Sani, Filistin Devlet Başkanı Abbas, Bahreyn Kralı Al Halife, Gine Devlet Başkanı Conde, Tunus Nahda Hareketi lideri Gannuşi, Hamas Siyasi Büro Başkanı Meşal, Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Usame en-Nuceyfi, Cibuti Cumhurbaşkanı İsmail Ömer Guelleh, eski Tunus Cumhurbaşkanı ve Tunus İrade Hareketi Başkanı Muhammed Munsif Merzuki, Mısır Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan), Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) ve ABD Başkanı Donald Trump, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı tebrik eden liderlerden.

SURİYE’DEN GELEN TEBRİK

Bugün ise, Suriye’de birçok devlet tarafından “terörist örgüt” olarak kabul edilen ve El Nusra ile birlikte İdlip kentini yöneten Ehrar El Şam, twitter hesabından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı kutladı. Şam, Rusya ve İran’ın savaş ilan ettiği örgütün yaptığı paylaşımda, “Referandum ardından Türk kardeşlerimizi kutluyoruz. Allah kardeşimiz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Türkiye ve İslam dünyası için çalışan ve başarılı kılsın” denildi.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR