‘Elçi cinayetinin aydınlatılması için ısrarımız sürüyor’

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Sur’da katledilen Tahir Elçi’nin faillerinin bulunması için düzenlenen eylemde konuşan Diyarbakır Barosu Genel Sekteri Mahsum Batı, cinayetin aydınlatılması için ısrarlarını sürdüreceklerini söyledi.
Diyarbakır Barosu, 28 Kasım 2015’te Sur ilçesinde bulunan tarihi Dört Ayaklı Minare önünde öldürülen eski başkanları Tahir Elçi’nin faillerinin bulunması ve soruşturma dosyasının hızlı ve etkili yürütülmesi talebiyle Diyarbakır Adliyesi önündeki eylemini 97’nci haftasında sürdürdü. Çok sayıda avukatın cüppeleriyle katıldığı açıklamada, üzerinde Elçi’nin fotoğrafının yer aldığı Kürtçe ve Türkçe “Seni unutmayacağız” yazılı pankart açıldı.

Diyarbakır Barosu adına açıklama yapan Baro Sekreteri Avukat Mahsum Batı, Elçi’nin öldürülmesinin üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen soruşturmada bir ilerleme olmadığına dikkat çekerek, “Diyarbakır Barosu bu soruşturma dosyasının takipçisidir. Bu konudaki ısrarımız ve inadımız devam etmektedir. Bu konudaki ısrarımız ve inadımız hukuka ve adalete olan inancımızdan ötürüdür. Bu nedenle buradan sizler aracılığıyla bir kez daha sesleniyoruz; soruşturma makamlarını ve ilgilileri, bu soruşturma dosyasını aydınlatmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

Etkinlik, 5 dakikalık oturma eylemi ardından sona erdi.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR