Elektrik faturasını ödeyemediği için evinin haczedilmesinden korkuyor

Post date:

Author:

Category:

Eşini 10 yıl önce kaybeden ve imkansızlıklardan dolayı çocuklarını okuldan alan Sühbet Tekin, 28 bin TL’yi aşan elektrik borcundan dolayı yaşadığı evi kaybetme korkusuyla yaşıyor.

Batman’ın Petrol Mahallesi’nde ikamet eden Sühbet Tekin’in eşi 10 yıl önce yaşamını yitirdi. Eşinin ölümünün ardından geçinmekte zorlanan Tekin çocuklarını da imkansızlıklar nedeniyle okutamadı. Tekin’in 17 ve 14 yaşında iki çocuğundan biri giyim mağazasında ayda 500 TL’ye çalışırken diğeri ise kağıt toplayıcılığı yaparak ayda ortalama 300 TL kazanıyor. Çocukların çalışmasının yanı sıra ayda 210 TL yetim aylığı alan Tekin, eşi öldüğü günden bu yana elektrik faturasını ödeyemiyor. İki odalı müstakil evde oturan Tekin ailesinin evleri imkansızlıklar nedeni ile harabeyi andırıyor.
‘EVİMİ DE ELİMDEN ALABİLİRLER’
Sağlık sorunları ile boğuşmasının yanı sıra engeli de bulunan Tekin, son olarak gittiği hastanede astım ve nefes darlığının ortaya çıktığını öğrendi. Eşi öldüğü günden bu yana elektrik faturasını ödeyemediğini, çoğu zaman faturasının bin TL’nin üzerinde geldiğini anlatan Tekin, “Çocuklarım da çalışmazsa ne yapacağımı bilmiyorum. Elimde eşimden kalan bu evin yarı hissesi var. Biriken fatura nedeni ile korkuyorum ki evimi elimden alabilir” diyerek yaşadığı zorluğu dile getirdi.
‘ÇOCUKLARIMIN OKUMASINI İSTİYORUM’
Hastalıkları nedeniyle çalışma imkanı olmadığını belirten Tekin, evinde rutubet olduğunu, sıvalarının döküldüğünü, kışın evin damı akarken soğuk ve yağışla uğraşmak zorunda kaldıklarını dile getirdi. Tekin, “Bu yıl Batman’da kar yağmadığı için çok şanslıydık. Evimde bulunan halıdan mutfak eşyasına kadar her şeyi komşularım ve hayırseverler verdi. Yetkililerden kesilen 28 bin 293 TL’nin silinmesini talep ediyorum çünkü bunu ödeme imkanım bulunmuyor. Yiyecek ekmeğimiz dahi olmadığı için çocuklarımı okuldan aldırmak zorunda kaldık. Çocuklarımın okumasını istiyorum ama onları okutacak gücüm yok” dedi.
Evinin dökülmüş sıvalarını gösteren Tekin, “İşte köşelerde gördüğünüz gibi evimin her yerinden gökyüzünü görebiliyorsunuz. En büyük korkum evimin bir gün başımıza yıkılacak olmasıdır” diyerek evlerinde can güvenliklerinin olmadığını vurguladı.

 

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR