Enver Can Dede: Muharrem Orucu ile Ramazan Orucu aynı kefeye konulamaz

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

İstanbul Çekmeköy CHP Belediye Meclis Üyesi Ali Abbas Coşkun’un katıldığı bir iftar yemeğinde Muharrem Orucu ile Ramazan Orucunun Hak katında aynı olduğunu sosyal medya hesabında paylaşması üzerine tepkiler geldi. Alevi Dedesi Aziz Baba Cemevi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Enver Can tepki gösterdi. 

İstanbul CHP Çekmeköy Meclis Üyesi ve aynı zamandan Hubyar Ocağı dedelerinden olan Ali Abbas Çoskun, CHP Belediyesi’nin düzenlediği Ramazan iftar yemeğinde yaptığı konuşmada, ‘ Muharrem Orucu ile Ramazanda tutulan orucun aynı olduğunu’ söylemesi, sosyal medyada Alevi dedelerinin tepkisine yol açtı.

Coşkun’un sosyal medya üzerinden  Muharrem Orucu ile Ramazanda tutulan orucun aynı olduğunu söylemesine, Aziz Baba Cemevi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Enver Can Dededen tepki geldi. Can, “Birilerinin hoşuna gitsin diye Kerbela’da katledilenlere uygulanan zulmü unutmamak ve yassını tutmak için 12 gün boyunca su içmeden Aleviler’in tuttuğu oruç ile ramazanda tutulan oruç aynı kefeye konulamaz” dedi. (PİRHA –HABER MERKEZİ)

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR