Erdoğan beklediğini alamadı ama gazeteler verdi!

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ABD’de yaptığı görüşme ardından beklediklerinin karşılanıp karşılanmadığı tartışılırken, hükümet kontrolündeki gazeteler, Erdoğan’ın “ABD’den zaferle döndüğünü” ve “yeni bir dönem başlattığını” duyurdu.

ABD Başkanı Donald Trump ile Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, Beyaz Saray’daki sadece 20 dakikalık “kritik görüşme”nin yankıları sürüyor. Erdoğan’ın çantasında, YPG-ABD ilişkisi, Gülen cemaati ve Zarraf vardı.

Görüşme ardından yapılan ve soru alınmayan açıklamada Erdoğan, YPG’ye silah verilmesini ana gündemi yaptı. Trump ise yaptığı kısa konuşmada, ticaret vurgusu yaptı ve somut olarak “IŞİD ve PKK’ye karşı Türkiye’ye destek veriyoruz” dedi.

Görüşmenin ayrıntısı dünyanın önde gelen medya organlarında “Erdoğan’ın beklediğini alamadığı” yönünde analizler işlenirken, hükümet kontrolündeki ana akım medyası, “Zafer” olarak yorumladı.

Bugünkü gazete manşetleri, “Zafer”i içerikli haberleri şöyle gördü:

Star gazetesi: Erdoğan noktayı koydu; bölgemizde PYD’e yer yok

Sabah gazetes: Bölgenin geleceğinde terörün yeri yok

Akit gazetesi: ABD ile yeni dönem

Yeni Şafak: Yeni dönemin temeli atıldı

Erdoğan ile Trump fotoğrafını veren Posta gazetesi, “Gerekeni söyledi” diye çıktı.

Gazeteler, Erdoğan’ın söylediği gerekliliklere karşılık Trump’ın kısa konuşması, “Suriye’de şiddetin azaltılması”, “Ticaretin güçlendirilmesini” ve “Askeri ekipman siparişi” şeklinde özetlendi.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR