Erdoğan: Katar’a her türlü desteği vermeye devam edeceğiz

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, çoğunluğunu Körfez ülkelerinin oluşturduğu 7 ülkenin Katar ile ilişkilerini kesmesiyle başlayan krize ilişkin Katar’a açık destek verdi. Erdoğan “Katar’a her türlü desteği vermeye devam edeceğiz” dedi.

Dünya gündemini sarsan Katar kriziyle ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan bir açıklama daha geldi. AK Parti İl Teşkilatı’nın iftar buluşmasında konuşan Erdoğan, Katar’a yönelik ambargoyu da kaldırma çağrısı yaptı.
Erdoğan, “Katar’a gıda, ilaç vermemizden rahatsız olanlar var. Kusura bakmayın biz Katar’a her türlü desteği vermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

“Liderler ve Körfez halkı, sizlere sesleniyorum; kardeş kavgasının kazananı olmaz. ABD’nin üssü sizi niye rahatsız etmiyor. İftiralarla bir yere varılmaz. Kriz simsarları daha Körfez Krizi’nin ilk anından itibaren mutluluklarını dile getirdiler. Bizim bu tezgahı bozmamız gerekiyor. Katar’a gıda, ilaç vermemizden rahatsız olanlar var. Kusura bakmayın biz Katar’a her türlü desteği vermeye devam edeceğiz.

Katar’a ambargo tamamen kaldırılmalı, kardeşler arasında bu olmamalı.
Suudi yönetiminden ricam var; Siz Körfez’in en güçlüsüsünüz. Size kardeşliğin bekçisi olmak yakışır, düşmanlığın değil.

Katar’ın teröre destek verdiğine ben şahit olmadım. Biz Katarlı kardeşlerimizi yalnız bırakmayacağız. Ne demişler alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. Türkiye olarak daima coğrafyamızda istikranın, barış ve huzurun yayılmasından yana olduk. Aynı gayretle de devam ediyoruz.”

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR