Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na: Tezkereye evet diyeceksin sonra…

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İdlib için “Bu gece silahlı kuvvetlerimiz operasyonu başlattı” dedi. Erdoğan ayrıca müftülüklere nikâh kıyma yetkisi tanıyan tasarının da Meclis’ten geçeceğini söyledi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda gündeme dair açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) İdlib merkeze nakledilmesine ilişkin olarak, “Bir gece ansızın gelebiliriz’ demiştik. Bu gece silahlı kuvvetlerimiz operasyonu başlattı” dedi.
‘BİR TARAFTAN TEZKEREYE EVET DİYECEKSİN..’
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na “İdlib’de ölenlerin sorumlusu Erdoğan” sözlerine değinen Erdoğan, “Bir taraftan tezkereye evet diyeceksin, sonra İdlib’te ölenlerin sorumlusu Erdoğan diyeceksin. Ya sen ne cahil adamsın ya, bu ne mantıksızlık” diye konuştu.
‘TÜRKİYE’NİN AB’YE İHTİYACI KALMADI’
Erdoğan Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne ihtiyacı olmadığını ifade ederek, “Türkiye’yi batı ve dünyadan tecrit için ellerinden geleni yapanlar beyhude uğraşıyorlar. AB serbest dolaşım hakkı vermedi de ne oldu? Dünya başımıza mı yıkıldı? Hala oyalıyorlar. Bu minderden biz değil siz kaçacaksınız. Eğer dürüstseniz yapın açıklamanızı. Açıklamayı yapın bitirelim işi. Bizim size ihtiyacımız yok” ifadesini kullandı. Erdoğan, “Karşılıklı bir ihtiyaç formülü var” diye de ekledi.
‘CHP BAŞIMIZA FETÖ’NÜN ŞAGİRTİ KESİLDİ’
Konuşmasının devamında CHP’ye yönelik eleştirisini sürdüren Erdoğan, “En anakronik ana muhalefet partisine sahibiz” diyerek şöyle devam etti: “Tüm kadroları, yabancı devletlerden terör örgütlerine kadar tüm aktörlerin yanındadır. Hemen hesap yapmışlar, ‘50 milyar zarara girdik krizde’ diye. Sözde adalet yürüyüşü yapıyorlar, terör örgütü mensupları ve onlarla beraber olanlarla birlikte. Başımıza adeta, FETÖ’nün şagirti, PKK’nın yoldaşı, AB’nin 5’inci kolu kesildiler” dedi.
‘İSTESENİZ DE İSTEMESENİZ DE MECLİS’TEN GEÇECEK’ 
Kadınların karşı çıktığı tasarı için “Müftülüklerin nikâh kıymasıyla ilgili düzenleme isteniz de istemeseniz de Meclis’ten geçecek” diyen Erdoğan, “Ben de buradan bununla ilgili açıklama getireyim. Bunlar milleti tanımadıkları gibi kanun da bilmiyorlar. Şu anda nikahları kim kıyıyor. Bir kamu görevlisi olan belediye başkanı veya onun yetki verdiği nikah memuru. Bizim vatandaşlarımızın kahir ekseriyeti, resmi nikah kıydığı zaman onunla yetinmiyor, hocaya gidiyor, kayıt dışı bir nikah da orada kıyıyor. Kılıçdaroğlu ne yaptı onu bilemem. Bu gerçekleri göz önüne almak lazım. Batı laik, kilise bu işi yapıyor mu? Yapıyor. Orada olunca laikliğe aykırı olmuyor da bizde niye aykırı olsun. Laiklik denen bu kavramı bile bunlar bilmiyor. Kişiler laik olmaz, devlet laiktir” diye konuştu.
‘ZORLU İMTİHAN BİZİ BEKLİYOR’
Erdoğan son olarak  “2019 yılında yine biz kendimizle yarışacağız. Başarı çıtasını sürekli yükselttik. Zorlu bir imtihan bizleri bekliyor” dedi.
- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR