Ezel Akay: Tutuklasınlar hepimizi bitsin bu saçmalık

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Hakkında ‘Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi’nde imzacı olarak yer aldığı için soruşturma açılan yapımcı ve yönetmen Ezel Akay, ‘Tutuklasınlar hepimizi de bitsin bu saçmalık’ dedi

‘Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi’nin hazırladığı “Bu suça ortak olmayacağız” başlıklı bildiriye “Barış İçin Sinemacılar” oluşumuyla destek veren 433 sinemacı hakkında “suçu ve suçluyu övmek” suçlamasıyla soruşturma başlatıldı. Bu 433 sinemacıdan biri olan Ezel Akay yaşananlara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Rus haber ajansı Sputnik’in geçtiği habere göre, ‘Bu suça ortak olmayacağız’ başlıklı bildiriye imza atan yapımcı ve yönetmen Ezel Akay, kendilerine doğrudan bir soruşturma tebliği olmadığını söyledi.

‘Girelim 150 bin kişi içeri’

Akay, bağlı bulunduğu meslek örgütüne gelen bir tebligatla durumdan haberdar olduğunu söyledi. İmza attıkları metinde hukuken suç unsuru olmadığını ifade eden Akay, “Biz sadece barış olsun ve şiddet dursun dedik. Devletin elinde şiddetin dışında araçlar olduğunu ve bunları kullanmasını talep ettik. Giderek saçma bir hale dönüşen bu durumdan kurtulmak için bazen diyorum ki, girelim 150 bin kişi içeri, tutuklasınlar hepimizi de bitsin bu saçmalık” şeklinde konuştu.

‘Hukuk işlerse’

Eğer hukuk işlerse korkulacak bir durum olmadığını söyleyen Akay, “Hakim ve savcılarda bütün iş bitiyor ve bu büyük bir sorumluluk. Osmanlı’da bir isyan başladığında hikaye anlatıcılarını alıp bir bağ evine kapatırlarmış. Olanların hikayesini anlatamasınlar diye. Demek ki bugün de sıra artık hikaye anlatıcılarına geldi” dedi.

İSTANBUL

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR