FARC’tan beş yöneticiye ihraç

Post date:

Author:

Category:

Array

Kolombiya’da hükümet ile anlaşan FARC, 5 yöneticisini barış anlaşmasına karşı çıktığı gerekçesiyle ihraç etti. Kolombiya senatosu geçtiğimiz haftalarda barış anlaşmasını onaylamıştı.

GazeteDuvar’ın haberine göre FARC diğer üyelerine de barış anlaşması konusunda ısrarcı olmaları çağrısı yaparak, “Onların geleceksiz yolunu takip etmeyin. Barışın yolu, halkın isteklerini gözardı eden ve kişisel çıkarlarını düşünen bir grup insanca yok edilemez” açıklaması yaptı. İhraç edilen Gentil Duarte, Euclides Mora, John Cuarenta, Giovanny Chuspas ve Julian Chollo, Kolombiya’nın güneydoğu ormanlarında bulunuyor. FARC’ın, Havana’da Kolombiya hükümeti ile gerçekleştirdiği barış görüşmelerinde bulunan bir kişi de ihraç edildi.

Hükümetten 110 af

Bu arada Kolombiya Hükümeti anlaşması kapsamında siyasi 110 FARC üyesi için af yayınladı. Adalet Bakanı Jorge Londono çarşamba günü düzenlediği basın toplantısında, “Ben yaklaşık 300 kişinin daha af listesine alınabileceğini düşünüyorum” dedi. Cezaevlerinde binlerce FARC’lı tutsak var.

BOGOTA

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR