Gazeteci Dolan: Kaldığım yerden devam edeceğim

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Haber takibi için girdiği Sur’da 6 ay kalan, ardından dışarı çıkar çıkmaz gözaltına alınarak 1 yıllık tutukluluğun ardından tahliye edilen DİHA Muhabiri Mazlum Dolan, mesleğe kaldığı yerden devam edeceğini söyledi.

Diyarbakır Sur’da sokağa çıkma yasağı ve çatışmaların sürdüğü geçen yıl Şubat ve Mart aylarında ilçeden çıkar çıkmaz gözaltına alınarak tutuklanan 28 kişiden 9’u mahkeme kararıyla tahliye edildi. Tahliye edilenlerden kapatılan Dicle Haber Ajansı (DİHA) muhabiri Mazlum Dolan ile Bedri Oğuz, Cengiz Abiş, Fahrettin Ateş ve Ferit Özbek Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevi’nin çıkışında aileleri tarafından karşılandı.

Gazeteci Mazlum Dolan, Özgür Gazeteciler İnisiyatifi Sözcüsü Haki Boltan’ın da aralarında bulunduğu meslektaşları tarafından çiçeklerle karşılandı. Hasret giderilmesinin ardından cezaevi kapısında kısa bir açıklama yapan Dolan, “Tarifi imkansız duygular içerisindeyim. Yaşanan birçok şeye tanıklık ettim. Gazeteciliğe kaldığım yerden sıkı sıkıya sarılarak devam edeceğim” dedi.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR