Gözaltı ve tutuklamalar durmuyor

0
185

Manisa ve Aydın’da yapılan operasyonlarda gözaltına alınan 25 kişiden 8’i tutuklandı. İstanbul’da ise sabah saatlerinde çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Manisa’nın Salihli ilçesinde 9 Mayıs sabahı evlere yapılan eş zamanlı operasyonlarla gözaltına alınan 18 kişi Salihli Adliyesi’ne sevk edildi. Savcılıkta ifadeleri alınan 18 kişi, “Örgüt üyesi olmak” iddiasıyla tutuklama istemi ile mahkemeye sevk edildi. Mahkemede ifadesi alınan Hamit Toktaş, Hatice Toktaş ve Ahmet Ağdede aynı gerekçe ile tutuklandı. 15 kişi ise serbest bırakıldı.

AYDIN’DA 5 TUTUKLAMA

Aydın merkezli Bitlis ve Batman’da da Adnan Menderes Üniversitesi öğrencileri ile mezun öğrencilerine dönük önceki gün operasyon gerçekleştirildi. Operasyon kapsamında gözaltına alınan 7 kişi işlemlerinin tamamlanmasının ardından dün adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen 7 kişiden 5’i tutuklanırken, 2’si adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

ETHA MUHABİRİ GÖZALTINA ALINDI

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM), İstanbul genelinde birçok adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Yapılan ev baskınlarında, aralarında Etkin Haber Ajansı (ETHA) muhabiri Pınar Gayip’in de bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlar Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki sağlık kontrollerinin ardından Vatan Caddesi’nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü öğrenildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here