Gülmen ve Özakça için faks gönderme eylemi

0
130

Adana, Mersin ve Hatay’da bir araya gelen eğitim emekçileri, 70 gündür açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın taleplerini içeren faksları Başbakanlık, MEB ve YÖK’e gönderdi.

Eğitim Sen Adana Şubesi, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edilen ve 70 gündür işlerine geri dönmek için açlık grevinde olan akademisyen Nuriye Gülmen ile öğretmen Semih Özakça’nın taleplerini içeren faksları Başbaşbakanlık, MEB ve YÖK’e gönderdi. Çok sayıda kamu emekçisi, faksları göndermeden önce Cemalpaşa Postanesi önünde açıklama düzenledi. Açıklamada konuşan Eğitim Sen Adana Şubesi Başkanı Ahmet Karagöz, Gülmen ve Özakça’nın talepleri için burada olduklarını ifade etti. Gülmen ve Özakça’nın eylemlerinin kritik bir döneme girdiğini anımsatan Karagöz, taleplerin gecikmeksizin yerine getirmesini istedi.

‘YAŞANACAKLARDAN HÜKÜMET SORUMLU OLACAK’

“Bu kapsamda başta Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın talepleri acilen karşılanmalı ve haksız, hukuksuz ihraç edilen tüm emekçiler görevlerine iade edilmelidir” diyen Karagöz, meydana gelebilecek tüm olumsuzluklardan hükümetin ve Bakanlığın sorumlu olacağını söyledi.

Açıklamanın ardından emekçiler postaneye geçerek, Başbakanlık, MEB ve YÖK’e faks gönderdi. Ardından ise emekçiler, Devrimci Gençlik okuru gençlerin Gülmen ve Özakça için başlattıkları süresiz dönüşümlü açlık grevini ziyaret etti.

İSKENDERUN

Eğitim Sen İskenderun Şubesi de, aynı talepleri içeren faksları İskenderun Merkez Postanesi’nden gönderdi. Fakslar gönderilmeden önce açıklama yapan Eğitim Sen İskenderun Şubesi Başkanı Ali Karadaş, açlık grevinde olan Gülmen ve Özakça’nın durumlarına dikkat çekmek ve taleplerini iletmek amacıyla bir araya geldiklerini vurguladı.

Açıklamanın ardından ardından Başbakanlık, MEB ve YÖK’e faks gönderildi.

MERSİN

Eğitim Sen Mersin Şubesi üyeleri ise, Merkez PTT binası önünde bir araya gelerek, açıklama düzenledi. Gülmen ve Özakça’nın taleplerinin karşılanmasını isteyen emekçiler, açıklamanın ardından Gülmen ve Özakça’nın taleplerini içeren faksları Başbakanlık, MEB ve YÖK’e gönderdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here