Gülmen ve Özakça için İstanbul Barosu’nda açlık grevi

Post date:

Author:

Category:

Açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın talepleri kabul edilmesi için Halkın Hukuk Bürosu avukatları İstanbul Barosu’nda bir haftalık açlık grevine başladı.

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile işlerinden atılan ve 112 gündür açlık grevinde olan Akademisyen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için Halkın Hukuk Bürosu bir hafta açlık grevine gireceğini duyurdu. İstanbul Barosu’nda açlık grevini sürdürecek olan Halkın Hukuk Bürosu Avukatları, “Nuriye ve Semih’in talepleri haklı ve meşrudur kabul edilsin” pankartı asarak basın toplantısı yaptı.

Gülmen ve Özakça’nın açlık grevlerine değinen Halkın Hukuk Bürosu avukatlarından Behiç Aşçı, taleplerinin işe iadelerinin sağlanması olduğunu belirti. Özakça ve Gülmen’in haksız yere işten atıldığını söyleyen Aşçı, “AKP artık Fethullah Gülen Cemaatiyle mücadele etmemektedir. Eğer gerçekten niyetleri bu cemaatle mücadele olsa idi önce ‘cemaat benden ne istedi ise verdim’ diyenden başlamaları gerekirdi. AKP böyle yapmayıp devrimci, demokratları tasfiye etmeye, aydınları susturmaya çalışmaktadır. Bunun için onbinlerce KESK’li işten atılmıştır. Kimse Nuriye ve Semih’i cemaatle darbeyle ilişkilendiremez. İkisi aynı zamanda AKP’li de değildir. Zaten sorun da budur” dedi. AKP’nin kriz içinde olduğunu ve ülkeyi yönetemediğini ifade eden Aşçı, AKP’nin bu nedenle kendisinden olmayanlara saldırdığını söyledi. Gülmen ve Özakça’nın sadece kendileri için değil herkes için açlık grevinde olduğunu ifade eden Aşçı, “Nuriye ve Semih için yaptığımız açlık grevi aynı zamanda AKP iktidarına uyarıdır. Boyun eğmeyeceğiz, teslim olmayacağız. Nuriye ve Semih’in direnişleri haklı, meşru ve yasaldır. Yasaları çiğneyen AKP iktidarıdır. Bu nedenle talepleri kabul edilsin ve işe iadeleri yapılsın” dedi.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR